Instruktorzy w cenie

03_harcerze

Harcerzy ponownie przybywa. Nie ma bowiem większego problemu z przyciągnięciem młodych do drużyn. Potrzebni są natomiast instruktorzy, także w Ostrowie. 

Na dzień 1 stycznia 2017 r. w ewidencji ZHP figurowało ponad 106 tys. harcerzy, z czego niemal 12 tys. to ci  Wielkopolski – w gronie tym znalazło się 411 ostrowskich druhów i druhen. Liczebność Związku Harcerstwa Polskiego na przestrzeni 100 lat jego działania ulegała znaczącym wahaniom. Liczba ta spadała, ale od czterech lat ponownie następuje wzrost. Spadek liczebny nie ominął również Ostrowskiego Hufca ZHP, gdzie jednak od 2003 r. harcerzy powoli przybywa. W ostatnich latach stan liczebny hufca ustabilizował się na poziomie 400-430 osób. Działalność harcerska w Ostrowie skupia się w kilku środowiskach. To: Szczep „Jedenastka”, Szczep „Wigry”, Szczep „Jedyneczka”, Szczep „Szuwary”, 103 Drużyna Harcerska i 9 Gromada Zuchowa, dwie drużyny „Nieprzetartego Szlaku”. Kilka drużyn działa także w powiecie ostrowskim. Mimo iż nie ma większych trudności z pozyskaniem dzieci, które chciałyby posmakować harcerskiego życia, to problemem jest brak ludzi, którzy gotowi byliby prowadzić drużyny harcerskie w terenie. – Nauczycieli, animatorów kultury czy instruktorów sportowych, a nawet rodziców, którzy chcieliby spróbować swoich sił na polu działalności harcerskiej serdecznie zapraszamy – mówi komendant hufca Jerzy Hnatyk. – Ze swojej strony udzielimy takim osobom wsparcia merytorycznego w postaci przygotowania do pełnienia funkcji instruktora harcerskiego, jak również udostępnimy naszą infrastrukturę oraz posiadany sprzęt – dodaje

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie