Integracyjny piknik słuchaczy OUTW

,,Piknik nad Piknikami’’ zorganizowano w ramach obchodów 10-lecia Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miejscem tej integracyjnej imprezy był Odolanów. Uczestnicy zebrali się na Rynku, skąd nastąpił przemarsz  do Parku Natury przy ulicy Bartosza.
1

W plenerowej imprezie uczestniczyło ponad 400 osób. Byli wśród nich członkowie koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Odolanowie, a także przedstawiciele uniwersytetów trzeciego wieku i władz samorządowych z Gołuchowa, Kępna, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa i Pleszewa. Po oficjalnym otwarciu pikniku w Parku Natury rozpoczęto  debatę na temat polityki senioralnej w środowiskach lokalnych. Prowadził ją prezes zarządu Ostrowskiego UTW i przewodniczący Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego Józef Kozan. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na konieczność opracowania w najbliższym czasie  w poszczególnych środowiskach samorządowych strategii działania tych organów na rzecz seniorów. Mówiono także o konieczności  realizacji działań międzypokoleniowych, pozyskiwania środków finansowych na organizowania opieki domowej oraz tworzenia domów typu Senior WIGOR/Senior+.
Po debacie na scenie zaprezentowały się zespoły wokalno-muzyczne, chóry i grupy taneczne. Wystąpiły m.in. Kapela znad Baryczy, chór ,,Towarzystwa Śpiewaczego’’ z Odolanowa, chóru Ostrowianki i zespół  Tańczące Seniorki. Odbył się również wernisaż wystawy plastycznej koła Impresja, warsztaty rękodzieła ludowego, zajęcia nordic walking oraz pokaz mody senioralnej. Była też możliwość wykonania badań w punkcie medycznym, zwiedzania muzeum i obserwatorium astronomicznego, degustacji herbat i miodów oraz uzyskania porad promujących zdrowy styl życia. Impreza, która była jednocześnie okazją do podsumowania działalności OUTW, zakończyła się wspólną biesiadą przy grillu. Uroczystość w Odolanowie stanowiła podsumowanie  projektu ,,10 lat aktywności seniorów OUTW na rzecz małych ojczyzn południowej Wielkopolski’’ realizowanego  w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Imprezę wsparło również  Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorami ,,Pikniku nad Piknikami’’ był Zarząd i Samorząd Słuchaczy OUTW.

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie