Jarmark Bożonarodzeniowy od 11 grudnia

Od 11 do 20 grudnia potrwa w tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy. Na ostrowskim Rynku pojawi się szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami, mnóstwo stoisk z ozdobami i potrawami świątecznymi oraz moc innych atrakcji.

 03_chcemy oddycha?_2017_billboard 490 x 224 +3 mm skala 1 do 10 300 dpi pdf

Spacerując po Rynku, znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec, ciepłą czekoladę, kawę i słodkie pierniki, ale też wyroby rękodzielnicze, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W przygotowanych drewnianych domkach handlowych będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. Będzie można zakupić ręcznie wykonane stroiki i choinki, bombki i ozdoby choinkowe, figurki, ręcznie wyszywane maskotki, kołderki i poduszki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczną biżuterię, galanterię skórzaną, rzeźby drewniane, wyroby dekoracyjne, a także ciepłe czapki i skarpetki.

Handlowym przebojem będą jednak swojskie wyroby wędliniarskie wędzone dymem, ryby wędzone, domowego wyrobu chleby, miody pszczele o różnych smakach, aromatyczne przyprawy, doskonały chrzan, suszone owoce i grzyby oraz przetwory domowe.

W strefie handlowej pojawią się także takie pyszności, jak: pierniki, ciasto świąteczne, ciastka owsiane. Przy „Gospodzie Jarmarkowej’’ będzie można spróbować potraw z regionalnej tradycyjnej polskiej kuchni. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, ciepłych gofrów, waty cukrowej czy ziemniaczanych sprężynek.

Na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy od 11 do 20 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00. Szopkę bożonarodzeniową będzie można odwiedzać od 10 grudnia do 6 stycznia 2018 roku. Żywe zwierzęta gościć w niej będą od 10 do 16 grudnia br. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie