Jazz w Muzeum już w piątek

Duo Paweł Tomaszewski i Wojciech Myrczek oraz Adam Bałdych wraz z Helge Lien Trio – to gwiazdy 114. edycji ,,Jazzu w Muzeum”. Koncert już w piątek, 22 września, w kinie Komeda.

jazz

Pierwszy projekt tworzą dwaj uznani muzycy jazzowi: jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych, laureat prestiżowych nagród – Wojciech Myrczek oraz zwycięzca najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, pianista, kompozytor i producent muzyczny Paweł Tomaszewski.

Druga odsłona piątkowego wieczoru to koncert Adama Bałdycha i Helge Lien Trio. Artyści wystąpią w składzie: Adam Bałdych – skrzypce, Helge Lien – fortepian, Frode Berg – kontrabas i Per Oddvar Johansen – perkusja. Adam Bałdych to skrzypek, kompozytor, przez wielu krytyków uznawany za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Helge Lien Trio to jeden z najważniejszych obecnie zespołów skandynawskich, założony w roku 1999 z inicjatywy pianisty Helge Liena. Helge Lien dał się poznać jako pianista, który nie boi się eksplorować i eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi, ale jego cechą charakterystyczną zawsze pozostanie jazz.

Koncert organizuje Stowarzyszenie ,,Jazz w Muzeum”. Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 40 zł (młodzież szkolna, emeryci) można nabywać m.in. w kasie kina Komeda, gdzie w piątek, 22 września, o godz. 19 odbędzie się koncert.

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie