Jest kasa na start – szansa na własną firmę

„StartUP z AKO” to tytuł 47 projektu ostrowskiego Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości, w ramach którego ponad 90 osób niepracujących będzie mogło uzyskać 100% dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Do tej pory Eurocentrum pomogło zawiązać ok. 600 firm w naszym regionie, pozyskując i przeznaczając na to ponad 15 mln  zł.

 

europe direct 

– W oparciu o podpisaną z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę
o dofinansowanie Eurocentrum pozyskało blisko 3 miliony złotych dla mieszkańców Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, którzy chcą założyć własną firmę. Projekt rozpoczął się
1 kwietnia, a rekrutacja ruszy w drugiej połowie maja. W projekcie można uzyskać środki finansowe w wysokości do 23 368,68 złotych. Ze wsparcia skorzysta minimum 93 mieszkańców naszego regionu –
mówi Zbigniew Matuszczak – Prezes Zarządu Eurocentrum.

 O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby niepracujące (bezrobotne lub bierne zawodowo), które ukończyły 30 lat i mieszkają na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (powiat kaliski, miasto Kalisz, powiat ostrowski oraz gmina Gołuchów).

  W pierwszej kolejności w ramach projektu odbędą się szkolenia oraz doradztwo indywidualne, które mają pomóc przyszłemu przedsiębiorcy w zaprojektowaniu swojego pomysłu na biznes. Uczestnik projektu, po otrzymaniu dofinansowania i rozpoczęciu działalności,nie jest pozostawiany sam sobie. Każdemu
z nowych przedsiębiorców zostanie przydzielony tzw. doradca biznesowy, który przez okres pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej będzie pomagał w różnych aspektach związanych z rozpoczętym samozatrudnieniem.

W projekcie istnieje możliwość sfinansowania 100% kosztów różnego rodzaju szkoleń, które chcieliby odbyć nowi przedsiębiorcy, a które byłyby związane bezpośrednio z rodzajem nowoutworzonej działalności gospodarczej. Osoby uczestniczące w projekcie mogą liczyć również na pełen zwrot kosztów dojazdu oraz sfinansowanie kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.

 – Pomoc jaką oferujemy uczestnikom projektu nie kończy się tylko na tzw. działaniach projektowych. Każdy z naszych Beneficjentów może bezpłatnie skorzystać z naszej, bogatej oferty szkoleniowo – doradczej. Oferujemy także bezpłatną pomoc w ramach ochrony własności przemysłowej, mam tu na myśli możliwości ochrony patentowej nazw i logotypów  nowych firm czy też również innych znaków towarowych bądź innowacyjnych rozwiązań naszych beneficjentów. Staramy się także pomagać w kojarzeniu firm działających w podobnych branżach lub na podobnym terenie – mówi Maciej Jarosław Tadel – Koordynator projektu.

 Projekt „StartUP z AKO” jest dziewiątym z kolei przedsięwzięciem realizowanym przez Eurocentrum w ramach obecnej perspektywy finansowej. Ostrowskie stowarzyszenie realizuje też prowadzenie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski, czy też innych projektów m.in. dla osób, które chcą podwyższyć własne kwalifikacje zawodowe czy też dla osób poszukujących pracy.

 Wśród ponad 600 nowych działalności gospodarczych, które powstały dzięki pozyskanym przez stowarzyszenie środkom finansowym, ponad 300 z nich funkcjonuje na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego, a pierwsze z nich powstawały już ponad 10 lat temu. Tym ponad 300 podmiotom Eurocentrum przekazało środki finansowe w kwocie prawie 15 milionów złotych.

 

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej projektu – www.euro.ctiw.pl/ako lub bezpośrednio w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości, przy ulicy Budowlanych 5 oraz pod numerem telefonu 62 736 10 27. (jw)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie