Jest umowa, będzie kasa

Marszałek Marek Woźniak podpisał wczoraj w Ostrowie dwie umowy. Każda dotyczy dofinansowania powiatowych inwestycji – pierwsza rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego, druga – projektu budowy i wyposażenia Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii wraz z Wielkopolskim Centrum Oparzeń.

marszalek_1

–  Dofinansowanie na to Centrum Kształcenia Praktycznego jest usankcjonowane podpisami. Jest ono spore – to blisko 10 mln zł z UE, a koszt całego przedsięwzięcia wynosi blisko 13 mln zł – mówił marszałek Marek Woźniak.

We wtorek, 19 grudnia, marszałek podpisał dwie umowy. Pierwsza – w Starostwie Powiatowym – dotyczyła właśnie rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego. Przypomnijmy, CKP to zadanie inwestycyjne Powiatu Ostrowskiego, na które starał się on o dofinansowanie ze środków unijnych. – To projekt, który ma znaczenie nie tylko powiatowe, ale i regionalne. CKP będzie świadczyło usługę edukacyjną dla kilku szkół o profilu technicznym w powiecie ostrowskim. To dla nas ważne, bo przy niskim bezrobociu pracodawcy wymagają na rynku pracy osób o dobrym wykształceniu technicznym – mówi starosta Paweł Rajski. – Podjęte ryzyko rozpoczęcia budowy z własnych środków opłaciło się. Teraz ze środków unijnych pozyskamy dofinansowanie w kwocie ponad 9,6 mln zł, a kosz całkowity wynosi 13 mln zł – dodaje starosta Rajski.

Druga umowa dotyczyła  dofinansowania projektu budowy i wyposażenia Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii wraz z Wielkopolskim Centrum Oparzeń. Dofinansowanie wynosi ok. 6,5 mln zł, w ramach tego zostanie zagospodarowane drugie piętro nowego skrzydła szpitala, gdzie zostanie przeniesiona właśnie chirurgia i ,,oparzeniówka”.

WIĘCEJ INFORMACJI W KOLEJNYM, POŚWIĄTECZNYM WYDANIU ,,GAZETY OSTROWSKIEJ”

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie