Jubileuszowy Jimiway – pod patronatem „Gazety Ostrowskiej”

Amerykańskie i polskie gwiazdy bluesa, koncerty na dużej i małej scenie, promocje książek muzycznych i wiele więcej. To wszystko złoży się na jubileuszową, 25. Edycję festiwalu Jimiway, który w tym roku odbywać się będzie przez trzy dni, od 13 do 15 października w Ostrowskim Centrum Kultury.    

 13734773_1151627888244248_1052598889_n kopia

Program 25. J i m i w a y B l u e s  F e s t i v a l,  O s t r ó w  W i e l k o p o l s k i, 13 – 15 października 2016r, Ostrowskie Centrum Kultury

 

Lil’ Ed & The Blues Imperials – USA

https://myspace.com/liledblues

Mr Sipp – USA

http://www.mrsippthemississippiblueschild.com/

 

GANG  OLSENA 

http://www.gangolsena.com.pl/kontakt.html

 

OBSTAWA PREZYDENTA

http://www.obstawaprezydenta.pl/kontakt.html

 

KRAKÓW STREET BAND

http://www.krakowstreetband.com/pl/kontakt.html

 

BLUES JUNKERS

http://bluesjunkers.pl/kontakt/

Koncerty prowadzi redaktor Jan Chojnacki

MAŁA SCENA

 

Piątek – 14.10.2016

HENDRIX  RESURRECTION

https://www.facebook.com/hendrixresurrection/

PROMOCJA KSIĄŻKI – „JIMI HENDRIX. SZAMAN ROCKA”

ZDZISŁAWA  PAJĄKA

 

Sobota 15.10.2016

BLUES TIME

https://www.facebook.com/bluestimejamband

PROMOCJA KSIĄŻKI –  „BLUES Z KAPUSTĄ”

JANA  CHOJNACKIEGO

Koncerty i spotkania prowadzi redaktor Ryszard Gloger

 

 PROLOG JBF 2016

Godzina 20.00 – HOT LIPS

http://www.hotlips.pl/

Dnia 13.października 2016r godzina 22.05 Ostrowskie Centrum Kultury

BIELSZY ODCIEŃ  BLUESA – LIVE / PR TRÓJKA

Redaktor Jan Chojnacki

MISSISSIPPI  HEAT – USA

http://mississippiheat.net/

Mississippi HeatKlasyczny chicagowski blues w najlepszym wydaniu. Grają tradycyjnego bluesa od ponad 20 lat.

Mississippi Heat 300-1

Zespół powstał w 1991 w Cafe Lura w Chicago, gdzie gitarzysta i wokalista Jon McDonald spotkał i zaprosił do współpracy Pierre’a Lacocque’a. Z czasem dołączył do nich perkusista Robert Covington i basista Bob Stroger. Rozumieli się tak dobrze, że postanowili sformować zespół i tak powstało Mississipi Heat.

Od tego czasu, w różnych składach osobowych, nagrali 11 albumów, zagrali zakończone sukcesem trasy po USA iKanadzie, Ameryce Południowej i Europie. Ich muzyk najlepij oddaje motto kapeli: „gramy tradycyjnego bluesa o wyjątkowym brzmieniu”.

Wielki wpływ na to brzmienie i charakter zespołu ma gitarzysta Pierre Lacocque – urodzony w Izraelu w chrześcijańskiej rodzinie pochodzącej z Belgii i wychowany w Europie. Jego ojciec to światowej sławy badacz Starego Testamentu, wywarł duży wpływ na syna, który przelewa  te nauki na muzykę.

W ciągu wielu lat sswojej działalności Mississippi Heat zostali „namaszczeni” przez wielu gigantów bluesa. Sam Buddy Guy powiedział o nich, że „od dawna nie słyszał tak dobrze grającego zespołu”.

Ich utwory często pojawiały się na bluesowych listach przebojów, a trasykoncertowe obejmowały coraz to nowe kraje, od Tunezji po Hiszpanię. Grali na wieli najważniejszych festiwalach bluesowych na świecie: Chicago Blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Lucerne Blues Festival i inne. W Polsce zagrają po raz pierwszy.

Skład: Pierre Lacocque – harmonica, Inetta Visor – lead vocals, Michael Dotson – guitar/vocals, Brian Quinn – bass, Kenny Smith – drums/vocals, Terrence Williams – drums, Giles Corey – guitar/vocals,  Neal O’Hara, keyboard.

Koncert Mississipi Heat będzie transmitowany na żywo przez Program trzeci Polskiego radia, w audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcien bluesa”, od godziny 22.05.

 

 

Lil’ Ed & The Blues Imperials – Światowej klasy, bezkompromisowy chicagowski blues od ponad 30 lat. Ich soulowe wokale, elektryzujące gitary – często w stylu slide – i gigantyczna sceniczna energia czynią z ich koncertu prawdziwą bluesową ucztę.

LL ED ulotka

Lider grupy Lil’ Ed Williams trafił do bluesa w najbardziej naturalny z możliwuych sposób.  Jego wuje, słynny mistrz chicagowskiego stylu slide guitar  J.B. Hutto nauczył go nie jak grać, ale jak poczuć bluesa.  Razem z basistą zespołu  James “Pookie” Young’iem, gitarzystą Mikiem Garrettem i perkusistą Kelly Littletonem od ponad 30 lat tworzą wyjątkową grupę. W tym składzie nagrali dla  słynnej wytwórni Alligator 8 znakomicie przyjętych albumów  – od 1986 do 2012 r.

Koncertowali w kilkudziesięciu krajach, a ich występ w programie Conana O’Briena przyniósł im milionową publiczność.

Są laureatami wielu znaczących nagród. Zdobyli m. innymi : Living Blues Award for Best Live Performer  – dla najlepszego zespołu koncertowego w 2011, 2012 i 2013 r. W prestiżowym plebiscycie Blues Music Award zostali wybrani Zespołem Roku w 2007 i 2009.

 

Mr Sipp – „Castro Coleman” –

Występujący jako Mr Sipp Casstro Coleman nazywany jest przez amerykańskich fanów bluesa „dzieckiem bluesa z Mississipi” , co trafnie charakteryzuje jego muzykę.

 

MR SIPP ulotka

Urodzony w 1976 roku w umuzykalnionej rodzinie muzyk zaczał grać gitarze już w wieku 6 lat. Zaczynał od stylu gospel, nagrywając z wieloma artystami tego gatunku.

Przyzwyczajony do ciężkiej pracy, dziś Mr Sipp to znany muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor i produccet – a przede wszystkim dużo konertujący artysta.

Ma na swym koncie kilka znaczących nagród bluesowego środowiska amerykańskiego, jak np. specjalną nagrodę na najlepszego gitarzysty od słynnego producenta gitar – firmy Gibson.

Na tegorocznym, jubileuszowym 25 festiwalu Jimiway zagrają także nakomite polskie zespoły: GANG  OLSENA,  OBSTAWA PREZYDENTA, KRAKÓW STREET BAND, BLUES JUNKERS, HOT LIPS.  Na małej scenie zagrają : HENDRIX  RESURRECTION  i   BLUES TIME. Koncerty prowadzi tradycyjnie Jan Chojnacki.

W programie festiwalu odbędą się również promocje dwóch książek okołomuzycznych; „Jimi Hendrix. Szaman rocka” – Zdzisława Pająka oraz „Blues z kapustą” Jana Chojnackiego.  Koncerty i spotkania prowadzi Ryszard Gloger.

Patronat prasowy nad festiwalem sprawuje  „Gazeta Ostrowska”. (jw)

 

 

KARNETY  I  BILETY  DO NABYCIA OD DNIA 05 WRZEŚNIA W OSTROWSKIM  CENTRUM  KULTURY ORAZ  NA: www.kultura.pax.pl

plakat @

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie