Kandydaci do Wydarzenia Społecznego i Wydarzenia Kulturalnego Roku 2017

Trwa decydujący etap tegorocznego, zorganizowanego już po raz 24., Plebiscytu o tytuł Ostrowianina Roku. Po wyborze nominowanych można już głosować na konkretne osoby w kategorii Ostrowianina Roku oraz Wydarzenia Roku: Społeczne, Sportowe Kulturalne oraz Młody Talent Roku. Od dziś kolejno pisać będziemy o każdym z nominowanych wydarzeń i osób. Liczy się każdy głos oddany na kuponie lub poprzez SMS.

 Ostrowianin - pasek@

 Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W pierwszym każdy: osoba fizyczna, organizacja, instytucja, grupa nieformalna itp., mogła zgłosić swojego kandydata do każdej z kategorii. 

Z tego grona Kapituła Plebiscytu, w skład której wchodzą wszyscy Ostrowianie Roku z lat poprzednich oraz organizatorzy, wybrała nominowanych – a więc konkretne osoby i wydarzenia w poszczególnych kategoriach. Tym samym rozpoczął się II etap Plebiscytu.

Głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system SMS (patrz instrukcja w ramce). Jeden kupon to jeden głos, podobnie z SMS-ami. O zwycięstwie decyduje liczba otrzymanych głosów, po zsumowaniu oddanych głosów z kuponów i SMS.

Plebiscyt kończy się galą finałową, na której uroczyście ogłoszone zostają wyniki i wręczone nagrody.

Więcej o historii Plebiscytu i obecnej edycji na: www.facebook.com/ostrowianinroku

 

WYDARZENIE KULTURALNE ROKU

  1. Magia Tańca – ogólnopolski konkurs baletowy w Ostrowie (WKR.1)

GWIAZDA_1@

Ponad 500 młodych tancerzy z całej Polski wzięło udział w 15. edycji konkursu Magia Tańca, który od tego roku nosi imię zmarłej założycielki zespołu Gwiazda, Aliny Janikowskiej. To znakomicie zorganizowane święto tańca wyrasta na jedną z największych imprez tego typu w Polsce, dzięki pracy zaangażowanej grupy instruktorek, rodziców i tancerek. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury prezentowały się zespoły i soliści z Gdańska, Rzeszowa, Szczecinka, Wrocławia, Katowic i oczywiście z Ostrowa Wielkopolskiego. Tancerki (i dosłownie kilku tancerzy) prezentowali się w bardzo urozmaiconym repertuarze: od hip-hopu, przez step amerykański aż po taniec ludowy i współczesny.

 

  1. 25 lat imprez z cyklu „Gwiazdka na ostrowskim rynku” (WKR.2)

Gwiazdka na rynku@

Zespół Czarno Czarni i Mrozu wystąpili podczas tegorocznej Gwiazdki na Rynku. Była to już dwudziesta piąta – i prawdopodobnie ostatnia w tej formie – edycja tej charytatywnej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie „Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski”. Na scenie pojawiły się też dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Z koncertem wystąpił również Big Band Powiatu Ostrowskiego. Podczas imprezy na ręce Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski przekazano dwa czeki, a przedstawiciele ZHP wręczyli miastu Betlejemskie Światełko Pokoju. Na zakończenie niedzielnej imprezy odbył się pokaz sztucznych ogni.

 

3.       Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy Grand Prix Komeda (WKR.3)

 

Festiwal filmowy

Przez tydzień ostrowska publiczność zobaczyła kilkanaście filmów, spotykała się z ludźmi kina, uczestniczyła w koncertach. Wydarzenia odbywały się w Ostrowskim Centrum Kultury, w kinie Komeda i w plenerze. 10 filmów konkursowych walczyło o tytuł dla najlepszej muzyki, byli goście – m.in. Jowita Budnik, Andrzej Grabowski, Maciej Pieprzyca, Aleksandra Konieczna i wielki finał – werdykt oraz koncert Nigela Kennedy`ego z projektem „Komeda & My World”.

  1. Koncert wokalistki jazzowej Dianne Reeves (WKR.4)

Dianne Reeves

W kwietniu przyjechała do nas wielka gwiazda światowego formatu – Dianne Reeves. Jej koncert w kinie Komeda przyciągnął nadkomplet publiczności. Dianne Reeves jest jedną z najważniejszych wokalistek jazzowych na świecie. W Ostrowie mogliśmy się przekonać o jej nietuzinkowych umiejętnościach wokalnych i o tym, jak buduje nastrój i napięcie. Obdarzona jest też fenomenalnym wyczuciem rytmu, znakomicie improwizuje. Wyjątkowa była też data koncertu. Wystąpiła w Ostrowie 25 kwietnia, dokładnie w setną rocznicę urodzin Elli Fitzgerald.

Czytaj dalej:

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie