Kandydaci na Wydarzenia Roku – trwa drugi etap Plebiscytu Ostrowianin Roku

Prezentujemy kandydatów, na których można już oddawać głosy w ramach Plebiscytu Ostrowianin Roku.  Tym razem przedstawiamy  Wydarzenia Społeczne Roku.

 

Ostrowianin Roku

 

Plebiscyt Ostrowianin Roku składa się z dwóch etapów. W pierwszym każdy: osoba fizyczna, organizacja, instytucja, grupa nieformalna itp. może zgłosić swojego kandydata do każdej z kategorii. Kandydatury można zgłaszać na kuponach z „Gazety Ostrowskiej”, drogą mailową, przez media społecznościowe – stronę Ostrowianin Roku na Facebooku.

Wszystkie propozycje zostają przedstawione Kapitule Plebiscytu, tworzonej przez Ostrowian Roku z lat poprzednich oraz organizatorów. Kapituła wybiera spośród wszystkich zgłoszonych propozycji od 5 do 10 nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku oraz od 2 do 5 nominowanych w kategoriach Wydarzeń Roku: Społecznej, Sportowej, Kulturalnej, Gospodarczej oraz kategorii Młodego Talentu Roku.

Wtedy zaczyna się II etap Plebiscytu, podczas którego oddaje się głosy na konkretne osoby i propozycje wydarzeń.

Plebiscyt kończy się 17 marca galą finałową, na której uroczyście ogłoszone zostają wyniki i wręczone nagrody.

Gwiazdą wieczoru będzie wywodząca się z Ostrowa śpiewająca artystka, Agnieszka Greinert.

 

Jak głosować?

Głosować można już tylko na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system SMS (w tabeli poniżej podajemy wszystkie prefiksy odpowiadające odpowiednim kandydaturom). O zwycięstwie zadecyduje wyłącznie liczba otrzymanych głosów. Głosować można do 15 marca.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Laureat otrzymuje na scenie efektowną, mosiężną statuetkę, a laureaci poszczególnych kategorii Wydarzeń Roku otrzymują ozdobne dyplomy.

Plebiscyt organizuje Stowarzyszenie „Strefa Kultury”, które zaprasza do Komitetu Organizacyjnego przedstawicieli „Gazety Ostrowskiej”, Urzędu Miejskiego i mediów patronackich.

Więcej o historii Plebiscytu i obecnej edycji na: www.facebook.com/ostrowianinroku  (jw)

 

 

Przedstawiamy nominowanych w kategorii Wydarzenie Społeczne Roku 2016

 

 Nominowani w kategorii Wydarzenie Społeczne Roku 2016 z prefiksami do głosowania SMS

 1. Otwarcie tymczasowej bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Michałkowie –WSR.1

JW_80

Dzięki wzorowej współpracy niemal 100 samorządów południowej Wielkopolski i administracji rządowej  18 listopada 2016 można się było cieszyć z uruchomienia dyżurów ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego na lotnisku w Michałkowie. Baza jest na razie tymczasowa, ale już teraz pokrywa zapotrzebowanie całego regionu na ratownictwo medyczne.  Baza w Michałkowie to jeden z czterech nowych obiektów tego typu, które powstały ostatnio w Polsce. Zakup wartego ponad 28 milionów złotych śmigłowca sfinansowany został przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze środków unijnych. Budowa bazy w Michałkowie to koszt ok. 6 mln zł. Połowę tej kwoty sfinansował Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a drugą część prawie 100 samorządów z regionu. Obecność śmigłowca ratunkowego, działającego w promieniu ok. 130 km, znacznie zmniejsza czas dostarczenia pacjenta do szpitala, a co za tym idzie zwiększa bezpieczeństwo.

 

 1. Akcja społeczna zakupu czujników zanieczyszczenia powietrza–WSR.2

alarm smogowy

Z inicjatywy oraz z prywatnych środków kilku osób w Ostrowie powstała z prywatnej, oddolnej inicjatywy sieć kilkunastu czujników jakości powietrza na bieżąco monitorująca skład i jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień w mieście. Ta akcja obudziła społeczną świadomość i nauczyła ostrowian sprawdzania jakości powietrza. Powstała strona na facebooku Ostrowski Alarm Smogowy zajmująca się edukacją i wymiana informacji na temat stanu zagrożenia w mieście.

 

3. Festyn osiedlowy dla uczczenia prof. Kaliny na Krępie–WSR.3

kalina festyn

Mieszkańcy ostrowskiej dzielnicy Krępa oryginalnie uczcili 170. rocznicę urodzin patrona jednej z najstarszych ulic w mieście, wybitnego naukowca prof. Antoniego Kaliny. Podczas barwnego festynu jego imienia można było nie tylko zapoznać się z jego dorobkiem, ale także dobrze się bawić i skosztować specjalnie przygotowanych darmowych smakołyków.  Po części oficjalnej ulicą profesora Antoniego Kaliny przeszedł barwny korowód wspólnie z dziećmi z SP5 oraz ludową kapelą „Furmany” na targowisko przy ulicy Witosa, gdzie odbył się festyn. Na targowisku przygotowana została scena, na której przygrywała kapela „Furmany”, a następnie zespół „Revers”.  Mieszkańcy zobaczyć mogli także wystawę z archiwalnymi zdjęciami dawnego osiedla Krępa.  Odbyły się liczne konkursy z nagrodami dla najmłodszych, nieco starsi mogli za darmo spróbować wędzonej kiełbasy, grochówki, pyry z gzikiem, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.

 

4. „Czarny poniedziałek” – protesty kobiet w Ostrowie–WSR.4

Kobiety_7

3 października 2016 mimo fatalnej, deszczowej pogody, sporo ubranych na czarno kobiet bardzo emocjonalnie protestował przed ostrowskim ratuszem przeciwko planom zaostrzenia ustawy aborcyjnej przez polski Sejm. Skandowane hasła, napisy, wystąpienia ostro krytykowały takie plany, domagając się pozostawienia kobietom prawa do decyzji o macierzyństwie. Ostrowski protest, poprzedzony spotkaniami organizacyjnymi, to spontaniczna, oddolna akcja początkowo małej grupki ostrowskich kobiet. To w ich gronie powstał pomysł włączenia się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Frekwencja była nadspodziewanie wysoka. Były czarne balony,  czarna kawa i czarne ciasteczka. Wiele z kobiet trzymało w rękach hasła nawiązujące do tematyki spotkania.  Tłum ludzi, w którym nie brakowało również mężczyzn, gęstniał z minuty na minutę. Równie duże było zainteresowanie akcją w internecie, głównie na portalach społecznościowych.

 

5.  50-lecie Szkoły Medycznej w Ostrowie–WSR.5

50-leecie sm

4 listopada 2016 roku „Medyk” obchodził swoje półwiecze istnienia. Przez 50 lat funkcjonowania szkołę opuściło prawie 6200 absolwentów, kształconych w 18 zawodach. W chwili obecnej prowadzone jest kształcenie na ośmiu kierunkach medycznych i paramedycznych, w formie stacjonarnej, zaocznej oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych.  Aktualnie placówka kształci w zawodach technika masażysty, technika farmaceutycznego, terapeuty zajęciowego, higienistki stomatologicznej, technika elektroradiologa, opiekunki dziecięcej, opiekuna medycznego oraz technika usług kosmetycznych stacjonarnie i w formie KKZ. Jubileusz uświetnił koncertem Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego.

 

 

Plebiscytowe daty :

15 marca, godz. 15.00  – głosowanie na kuponach

15 marca, godz. 24.00 – głosowanie SMS-owe

16 marca  – liczenie wyników

17 marca, godz. 19.00 – gala finałowa

 

 

Jak oddać prawidłowo głos w Plebiscycie?

 1. Na kuponie z „Gazety Ostrowskiej”

W każdej kategorii wybieramy jednego kandydata i stawiamy znak X obok nazwiska/wydarzenia. Kupon można wysłać pocztą na adres: GAZETA OSTROWSKA, 63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Kolejowa 5, lub dostarczyć do redakcji osobiście. Można głosować w dowolnej liczbie kategorii. Jeżeli chcemy brać udział w losowaniu nagród, podajemy dane osobowe – ale to nie jest konieczne.

 

 1. Poprzez SMS

Wybieramy numer 7268, w treść wiadomości wpisujemy prefiks kategorii, kropkę, numer naszego kandydata i wysyłamy SMS-a.

Prefiksy: Ostrowianin Roku  – OSR. , Wydarzenie Sportowe  – VSR., Wydarzenie Kulturalne – WKR., Wydarzenie Społeczne – WSR., Wydarzenie Gospodarcze – WGR., Młody Talent Roku – MTR.

Całkowity koszt  SMS-a to 2 zł plus VAT, czyli 2, 46 zł

Po prawidłowym oddaniu głosu powinniśmy otrzymać SMS-a zwrotnego o treści:

Dziękujemy za oddanie głosu, zapraszamy do dalszego głosowania. Reg.  http://gazetaostrowska.pl/category/publicystyka/ostrowianin-roku/regulamin-sms/

 

 

Nominowani w kategorii Ostrowianin Roku 2016 z prefiksami do głosowania SMS

 

 1. Marek Feruga – przedsiębiorca, społecznik – OSR.1
 2. Michał Jarnecki – nauczyciel akademicki, podróżnik, publicysta – OSR.2
 3. Piotr Kuźma – karateka, trener karate– OSR.3
 4. Janusz Lipiński – dyrygent chóru Con Forza i Chóru Nauczycielskiego, pedagog muzyczny– OSR.4
 5. Marlena Maląg – wicewojewoda z Ostrowa– OSR.5
 6. Krystian Niełacny – regionalista, autor wielu książek o regionie– OSR.6
 7. Agnieszka Nowicka – kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt– OSR.7
 8. Krzysztof  Ryfa  – artysta malarz– OSR.8
 9. Henryk Siciński – lekarz, b. działacz NSZZ Solidarność– OSR.9
 10. Marian Sikorski –  dyrygent  Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej– OSR.10

 

 

Nominowani w kategorii Młody Talent Roku 2016 z prefiksami do głosowania SMS

1.     Hanna Szczepaniak – tancerka zespołu Gwiazda –MTR.1

2.    Chór Mieszany CON FORZA  ZSM w Ostrowie Wielkopolskim pod batutą Janusza Lipińskiego–MTR.2

3.     Nikodem Suski – koszykarz SP nr 5, mistrz Polski–MTR.3

4.        Karolina Binek  – młoda pisarka z IV LO–MTR.4

5.        Juliana Ashaolu – wokalistka –MTR.5

 

Nominowani w kategorii Wydarzenie Społeczne Roku 2016 z prefiksami do głosowania SMS

1. Otwarcie tymczasowej bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Michałkowie –WSR.1

2. Akcja społeczna zakupu czujników zanieczyszczenia powietrza–WSR.2

3. Festyn osiedlowy dla uczczenia prof. Kaliny na Krępie–WSR.3

4. „Czarny poniedziałek” – protesty kobiet w Ostrowie–WSR.4

5.  50-lecie Szkoły Medycznej w Ostrowie–WSR.5

 

Nominowani w kategorii WYDARZENIE GOSPODARCZE ROKU 2016 z prefiksami do głosowania SMS

1.        Otwarcie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów –WGR.1

2.        Dopłata miasta do wymiany pieców na bardziej ekologiczne –WGR.2

3.        Rozbudowa szpitala –WGR.3

 

Nominowani w kategorii Wydarzenie Kulturalne 2016 z prefiksami do głosowania SMS

1.        Sukcesy plastyczne grafika Janusza Jurka –WKR.1

2.        25 lat Jimiway Blues Festiwalu –WKR.2

3.        Działania wystawiennicze Galerii 33 –WKR.3

4.        Wydanie pierwsze biografii Wojciecha Bąka –WKR.4

 

Nominowani w kategorii Wydarzenie Sportowe 2016 z prefiksami do głosowania SMS

1.        Sukcesy karateki Piotra Kuźmy –VSR.1

2.        Dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów w skoku w dal Ewy Rosiak–VSR.2

3.        Tytuł Mistrzów Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze PKS Wiraż Ostrów–VSR.3

4.       Awans koszykarek Towarzystwa Sportowego Ostrovia do ekstraklasy–VSR.4

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie