Kapitan Jerzy Ostrowski

Już jako dziecko marzył o dalekich podróżach i zwiedzaniu odległych zakątków świata. Aby te plany zrealizować, został marynarzem. Przeszedł kolejne stopnie kariery aż do kapitana żeglugi wielkiej. Przez ponad 30 lat pływał po całym świecie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Spędził tam jedną trzecią swojego życia.

ostrowski3

Jerzy Ostrowski urodził się 15 sierpnia 1942 roku w Kielcach. Nie miał łatwego dzieciństwa, bo ojciec zginął w czasie wojny. W 1946 roku powrócił z matką do Ostrowa, skąd pochodziła jego rodzina. Po szkole podstawowej rozpoczął naukę w  III Liceum Ogólnokształcącym. Jego wychowawcą był profesor Wojciech Suszycki, który doskonale pamięta skromnego i zamyślonego ucznia.

– W tamtym roczniku były tylko dwie klasy i 42 uczniów, więc łatwo było ich zapamiętać. Pamiętam Jurka jako bardzo zdyscyplinowanego i skupionego młodego człowieka, bardzo dojrzałego jak na swój wiek. Był jednym z pierwszych członków naszego szkolnego koła krajoznawczo – turystycznego, które powstało w roku 1957. Można powiedzieć, że był w grupie pionierów. Nie opuszczał żadnej wycieczki, żadnego rajdu. Uczestniczył w dwóch lub trzech obozach wędrownych – wspomina profesor Wojciech Suszycki.

Renata Weiss

Więcej o losach i podróżach Jerzego Ostrowskiego w wydaniu środowym ,,GO’’

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie