Karnawałowe tańce

W restauracji Stylowa na zabawie karnawałowej bawili się słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przybyło na nią 75 osób.

1

Wszystkich uczestników spotkania powitał prezes zarządu OUTW Józef Kozan. W swoim wystąpieniu nawiązał do pierwszej takiej zabawy integracyjnej, jaka została zorganizowana 4 lutego 2008 roku w Klubie Nauczyciela. Wówczas studenckiej integracji, bo tak nazwano spotkanie, towarzyszyło wspólne biesiadowanie, gry i zabawy oraz tańce. Ponieważ spotkanie okazało się udane, postanowiono je kontynuować. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzono również konkursy z nagrodami. Jeden z nich przebiegał pod hasłem ,,czy pamiętam…’’. Jego uczestnicy musieli odpowiadać na różne pytania związane z Ostrowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Do tańca słuchaczom przygrywał zespół Roberta Matuszewskiego. Nie zabrakło również gry na akordeonie prezesa Józefa Kozana. Podczas zabawy wykonano m.in. poloneza. Nie zabrakło również kolorowego korowodu. OUTW w tym roku odchodzi swój jubileusz 10-lecia. Z tej okazji zaplanowano piknik na kilkaset osób, który odbędzie się w Odolanowie 5 maja. Będzie to integracja seniorów z Ostrowa Wielkopolskiego i Odolanowa. Natomiast  27 maja w Ostrowskim Centrum Kultury odbędą się oficjalne uroczystości jubileuszowe połączone z okolicznościowym koncertem.

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie