Koncertowali dla Arka

W Ostrowskim Centrum Kultury odbył się Charytatywny Koncert dla ucznia Szkoły Podstawowej nr 7, Arkadiusza Łęckiego. Chłopiec zmaga się z poważną chorobą serca.

koncert

Na ostrowskiej scenie wystąpili: Marta Popiel- uczennica Szkoły Podstawowej nr 7, zespół wokalny Alter Ego, Adam Wasiela, zespół taneczny Gwiazda, iluzjonista Carlos, Aleksandra Kiełb z zespołem Wyspa, zespół Natamaran oraz Justyna Wojtkowiak z zespołem. Cały dochód z koncertu przeznaczony został na leczenie i rehabilitację Arka. Chłopiec urodził się z bardzo ciężką wadą serca – zespołem hipoplazji lewego serca HLHS, czyli niedorozwojem lewej komory serca, która jest odpowiedzialna za pompowanie krwi. Arek przeszedł już cztery operacje na otwartym sercu. Niestety w marcu 2016 r. wykryto powikłanie po operacjach – enteropatię wysiękową. Jest to utrata białka, która powoduje ciężkie wyniszczenia w organizmie. Arek jest obecnie leczony sterydo-terapią, na którą jego organizm źle zareagował  i wyniszczył mu kościec. Ma nieodwracalne zmiany w kręgosłupie. Potrzebuje stałej rehabilitacji w domu oraz specjalistycznego sprzętu. Zarówno Arek jak i jego rodzina dziękują pomysłodawcom i organizatorom koncertu za zorganizowanie tak wspaniałego widowiska. Szczególne podziękowania skierowano dla nauczycieli: Krystyny Fischer-Bąk i  Justyny Wojtkowiak i wszystkich wykonawców, którzy poświęcili swój wolny czas. Podziękowania należą się także, uczniom szkoły, którzy przygotowali ozdoby świąteczne na kiermasz, nauczycielom za ich pomoc przy organizacji koncertu oraz wszystkim osobom, które swoją obecnością na koncercie, przyłączyły się do wsparcia Arka w walce o jego zdrowie.

 

 

 

 

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie