Koniec marzeń o K1?

BM Slam rozwiązuje umowę z CRK o przebudowie hali sportowo-widowiskowej K 1 przy ulicy Kusocińskiego. O powodach tej zaskakującej decyzji spółka poinformowała w wydanym dziś , poniedziałek 18 grudnia, oświadczeniu.

 

PILNE

Publikujemy pełną treść oświadczenia

Informujemy, że mimo wielu prób porozumienia z Klubem Sportowym „Stal” sprawa uregulowania użytkowania hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 1 nie została pozytywnie rozstrzygnięta ze względu na brak dobrej woli jednej ze stron. W związku z tym zmuszeni zostaliśmy do rozwiązania umowy przedwstępnej zawartej z Centrum Rozwoju Komunalnego SA na sprzedaż obiektu przy ul. Kusocińskiego 1.

Mimo szeregu spotkań i rozmów przeprowadzonych przez prezesa BM SLAM Pawła Matuszewskiego z prezes KS Stal Krystianą Drozd nie udało się wypracować kompromisu w sprawie wcześniejszego zakończenia użytkowania hali przez KS STAL. Nie udało się to także w drodze mediacji przy udziale CRK SA, mimo gotowości do dużych ustępstw na rzecz KS STAL z naszej strony.

Naszym zdaniem KS STAL nigdy nie stworzyła warunków do rozpoczęcia negocjacji, bo nie doszło nawet do merytorycznych rozmów w tym zakresie. Rozpoczęcie takich rozmów warunkowała spełnieniem swoich żądań w zakresie niezwiązanym ze skróceniem okresu użytkowania hali. Podczas licznych spotkań prezes Krystiana Drozd stawiała nam nieuzasadnione ekonomiczne żądania zapłaty na rzecz jej klubu kwoty blisko 1 mln zł.

W sytuacji braku chęci wypracowania kompromisu Zarząd BM SLAM nie widzi dalszej możliwości prowadzenia rozmów z KS STAL, o czym poinformował zainteresowaną stronę.

BM Slam Sp. Z o.o.

Zbieramy dalsze informacje w tej sprawie i z pewnością wrócimy do tematu.

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie