Korzystna zmiana adresu

Rozmowa z Andrzejem Strykowskim prezesem Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

 mzo od zewnatrz

W prasie ukazała się informacja, że Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. zmienił swoją dotychczasową siedzibę z ul. Wiejskiej 18 na ul. Staroprzygodzką 138, w rejonie wysypiska. Czym była podyktowana ta zmiana?

– Przede wszystkim możliwością zlokalizowania całej firmy w jednym miejscu. Po pożarze, który dotknął spółkę w lutym 2011 roku funkcjonowaliśmy w trzech lokalizacjach tj. przy ulicach Staroprzygodzkiej, Batorego i Wiejskiej. Nasze śmieciarki wywożąc odpady do instalacji mieszczących się przy ul. Staroprzygodzkiej musiały po wykonaniu ostatniego kursu wracać do bazy mieszczącej się w siedzibie PKS-u przy ul. Batorego, czyli de facto na drugi kraniec miasta. Teraz ta sytuacja uległa diametralnej zmianie, po zakończonej pracy pojazdy jadą do bazy mieszczącej się obok składowiska odpadów i funkcjonujących na jego terenie instalacji.

 

Czy widzi Pan także inne korzyści z przeniesienia siedziby Spółki na ul. Staroprzygodzką?
– Oczywiście. Korzyści jest wiele. To między innymi oszczędności związane ze zmniejszonym zużyciem paliwa, oszczędność czasu pracy, poprawa komfortu pracy pracowników w szczególności brygad wywozowych, oraz lepszy nadzór i kontrola całości Spółki.

 

A czy Pana zdaniem przeniesienie siedziby na ul. Staroprzygodzką nie utrudni dotarcia do niej Waszym Klientom?

– Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nowa siedziba Spółki mieści się w bezpośredniej bliskości ul. Wrocławskiej, będącej jedną z głównych ulic „przelotowych” w mieście. Dojazd do Spółki możliwy jest m.in. od strony ul. Osiedlowej, a także od strony ul. Długiej, która została w ostatnim czasie przebudowana.  Nasza nowa siedziba mieści się około 250 metrów za Punkiem Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK-iem, jadąc ul. Staroprzygodzką w kierunku Jankowa Przygodzkiego.

Obowiązujący od lipca ur. nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, w którym mieszkańcy wnoszą opłatę na rzecz swojej gminy za wytworzone w gospodarstwach domowych odpady komunalne, spowodował, że cześć spraw z tym związana jest załatwia w Referacie Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miejskim lub podobnych jednostkach w innych gminach.

Dziękuję za rozmowę

Foto: Nowa siedziba MZO od zewnątrz

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie