Kurtyna na oddziale

Nawet godzinę naporu pożaru musi wytrzymać kurtyna przeciwpożarowa zamontowana na nowym oddziale kardiologicznym ostrowskiego szpitala. Zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi, takich śluz bezpieczeństwa zamontowano kilka.

 37_kurtyna

Na budowanym od kilku miesięcy nowym oddziale kardiologicznym zakończyły się właściwe prace budowlane, obiekt przeszedł odbiory techniczne, służb sanitarnych oraz pożarniczych. Odbioru „sanepidowskiego” dokonała jednostka z Poznania. Ze względu na wielość i różnorodność systemów znajdujących się na kardiologii przez dwa dni trwały odbiory przeciwpożarowe.

Najważniejsze wymogi techniczne to montaż kurtyn ogniowych. W praktyce oznacza to, że wszystkie drzwi, które dzielą poszczególne korytarze, muszą mieć odpowiednie przygotowanie przeciwpożarowe. W sytuacji pojawienia się ognia z jednej strony, dana kurtyna (drzwi wraz z szybami) musi wytrzymać 30 lub 60 minut, żeby ogień nie przeszedł na drugą stronę. Równie istotnym wymogiem są prawidłowe drogi ewakuacyjne z systemami oddymiania klatek schodowych. – Odbiory nie wykazały większych usterek, co świadczy, że oddział został wykonany w dobrej jakości. Początek grudnia tego roku powinien być tym miesiącem, w którym wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i pierwsi pacjenci pojawią się na oddziale. Widząc efekt budowlany, ale także mając informacje o zespole, który buduje nowy ordynator dr Janusz Tarchalski, jestem przekonany, że zagwarantujemy pacjentom usługę medyczną na naprawdę dobrym poziomie – mówi starosta Paweł Rajski.

Zanim na oddział trafią pacjenci, obiekt musi być wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Sercem, ale zarazem najdroższą pozycją w budżecie będzie pracownia hemodynamiki. Przetarg na to został rozpisany. (hol)

4 Odpowiedz to "Kurtyna na oddziale"

  1. jan pisze:

    testowanie

  2. jan pisze:

    testytesty

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie