Lalki z baśni

,,Bajeczne scenki ze świata Andersena” – to nowa wystawa w ostrowskim muzeum. Zobaczymy na niej ręcznie robione lalki, inspirowane znanymi baśniami.  

51_wystawa_2

Wystawa w ostrowskim muzeum jest prezentowana od 8 grudnia. Zobaczymy na niej lalki ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie. Inspiracją do ich wykonania były postaci z baśni Andersena. Na wystawie jest kilkanaście scenek z różnych baśni m.in. z: ,,Calineczki”, ,,Świoniopasa”, ,,Nowych szat cesarza”, ,,Królowej Śniegu”, ,,Księżniczki na ziarnku grochu”, ,,Małej Syrenki”.

51_wystawa_4

Scenki dopełnia postać samego Andersena. Każda z lalek jest ręcznie wykonana z porcelany. Zwracają uwagę precyzja w oddaniu rysów twarzy, charakteru postaci czy sam ubiór marionetek. Ekspozycja z pewnością spodoba się młodym widzom oraz starszym, którzy doskonale pamiętają baśnie Hansa Christiana Andersena. (hol)

51_wystawa_1

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie