Lido przed sezonem

Ośrodek ,,Lido’’ w Antoninie odzyskuje swój dawny blask. W ostatnich kilkunastu miesiącach przeprowadzono tam dwa etapy gruntownych prac modernizacyjnych. Było to możliwe dzięki funduszom unijnym.

 4

Pierwsze wzmianki o ,,Lido” pochodzą z początków XX wieku, kiedy właściciel Antonina Michał „Rudy” Radziwiłł rozbudował niewielkie kąpielisko z plażą. Po II wojnie światowej przekształcono je w ośrodek wypoczynkowy. Lata jego świetności przypadły na okres PRL. Największy rozkwit przeżywał w latach 60. i 70. Nazywany ,,płucami południowej Wielkopolski”, był najlepszym miejscem na wypoczynek w całym byłym województwie kaliskim, a przy tym doskonale położonym. W pełni sezonu uruchamiano nawet specjalne autobusy i pociągi z Ostrowa do Antonina. Dzięki Funduszowi Wczasów Pracowniczych masowo przyjeżdżali tu mieszkańcy Śląska. Ośrodek tętnił życiem na okrągło, ale dobra passa skończyła się wraz z końcem PRL. Rozpoczęta w roku 2012 renowacja zmieniła charakter kąpieliska dla letników oraz jego otoczenie. W pierwszym etapie prac na ,,Lido” dno zbiornika zostało odmulone. Pojawiły się oświetlone trasy spacerowe, fontanny, nowe pomosty, a czystość wody zapewniły specjalne filtry. Oczyszczono także kilkusetmetrowy odcinek Strumienia Niedźwiedzkiego zasilającego staw Szperek i wzmocniono skarpę stawu przy drodze krajowej nr 11. Drugi etap prac podjęto we wrześniu  2013 roku. Objął on już rozbudowę infrastruktury sportowo – rekreacyjnej samego ośrodka. Powstaje tam boisko wielofunkcyjne o nawierzchni  z trawy syntetycznej wraz z magazynem oraz plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, który pozwoli bezpiecznie spędzać czas dzieciom. Budynek przy plaży został unowocześniony i rozbudowany o toalety, prysznice i szatnie.

Więcej na temat przygotowań do sezonu letniego w Antoninie w najnowszej ,,Gazecie Ostrowskiej”

1

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie