Łukasz Mikołajczyk kandydatem PiS-u na prezydenta

Senator Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Mikołajczyk oficjalnym kandydatem partii w wyborach na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Decyzję ogłosił na swoim koncie na portalu społecznościowym.

 mikołajczyk

Foto: Łukasz Mikołajczyk poinformował o swoim kandydowaniu na prezydenta miasta, umieszczając post na swoim koncie na portalu społecznościowym, z takim zdjęciem. 

Fot.: Twitter Lukasza Mikołajczyka

 

Łukasz Mikołajczyk od 1999 roku pracował w oświacie. Jest dyplomowanym nauczycielem matematyki i informatyki. Pracował w IV Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej, Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Ponadto był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Radłowie i dyrektorem SP nr 9.

Szerzej dał się poznać w sferze publicznej, zakładając i działając aktywnie w Stowarzyszeniu „Ludzie dla ludzi”.

W swojej karierze publicznej był również radnym powiatowym, by z czasem skutecznie ubiegać się o mandat senatora z list Prawa i Sprawiedliwości.

 Choć od początku był jednym z najczęściej wymienianych kandydatów tej partii na urząd prezydenta miasta, ostateczne decyzja w tej sprawie zapadła dopiero kilka dni temu. Mikołajczyk ogłosił ją, gdy partia ogłosiła kolejną grupę kandydatów na prezydentów w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zrobił to w specyficzny sposób: umieszczając post na swoim koncie na portalu społecznościowym, pokazując przy tym swoje zdjęcie w… rękawicy bokserskiej i odnosząc informację do wybranych mediów: Radia Maryja, TVP Info, „Gazety Polskiej” czy portalu w polityce.

Do tej pory za to nie przedstawił lokalnym mediom swojej wizji rozwoju miasta (ani nawet nie poinformował oficjalnie o kandydowaniu). Mikołajczyk powiedział jedynie Polskiej Agencji Prasowej, że „niebawem przedstawi swoje propozycje dotyczące m.in. polityki społecznej, senioralnej, edukacji i sportu, zaznaczając, że jego program będzie „spójny z tym, co proponuje PiS w kontekście szeroko pojętego rozwoju”.

Mikołajczyk stwierdził, że walka wyborcza nie będzie łatwa, ponieważ w Ostrowie Wlkp. nigdy nie było prezydenta z PiS.

Tutaj – dodał – „dominuje inne środowisko polityczne”. (jw)

CZYTAJ WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie