Magia świąt była na jarmarku – gmina pomogła swojej mieszkance GALERIA

Kilkadziesiąt pięknych stoisk, kilkuset wykonawców, kilka tysięcy odwiedzających i niezliczona liczba świątecznych wzruszeń. To najkrótszy bilans III Jarmarku Świątecznego zorganizowanego przez Gminę Ostrów Wielkopolski w Gorzycach Wielkich. W tym roku postawiono na urozmaicone warsztaty i akcje charytatywne.

 AAA_6874_Fotor

Jarmark Świąteczny organizuje wraz z gminą Ostrów Wielkopolski Stowarzyszenie Qltura 21 prowadzone przez Dariusza Pryczaka.

– Trzy lata temu zaczynaliśmy od 17 stoisk, w tym roku było ich już ponad 30. Przy bardzo wielu z nich w tym roku działały warsztaty, podczas których można się było nauczyć wielu praktycznych umiejętności – mówi Pryczak.

Dzieci mogły więc uczyć się, jak samodzielnie dekorować pierniki czy jak robić dekoracje świąteczne. Nie zabrakło warsztatów plastycznych czy kulinarnych.

Na głównej scenie niemal non sto trwały występy artystyczne dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół i gimnazjów na terenie gminy. Większość z nich nawiązywała do tematyki świątecznej i cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony rodziców, którzy chętnie dokumentowali artystyczne poczynania swoich pociech.

Warto był również zwrócić uwagę na stoiska Kół Gospodyń Wiejskich. Można było na nich obejrzeć ozdoby świąteczne przygotowywanych w oryginalnych, czasem już dziś zapomnianych technikach. 

 Podczas festynu trwała akcja „Bombka dla Anity”. Pani Anita jest pracownicą jednej z gminnych instytucji. Od siedmiu lat choruje na cukrzycę, a od dwóch lat używa wypożyczonej pompy insulinowej. Niestety, pompa z której obecnie korzysta, jest tylko wypożyczona i pod koniec roku trzeba będzie ją oddać.

Dzięki inicjatywie wójta Piotra Kuroszczyka Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała specjalnie wykonane, świąteczne bombki, które były sprzedawane podczas III Festynu wraz z podarowanymi przez szkoły dekoracjami świątecznymi. Udało się zebrać 4701 zł, które zostaną przeznaczone w całości na zakup pompy insulinowej dla pani Anity. Akcja będzie kontynuowana również po zakończeniu festynu. 

 – Bardzo się cieszę, że akcja spotkała się z tak żywym odzewem mieszkańców naszej gminy. Dzięki temu będziemy mogli pomóc naszej mieszkance. To najpiękniejszy świąteczny prezent, jaki mogliśmy razem zrobić – podsumował akcję wójt Kuroszczyk. (jw)  

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie