MANU-ALL-ny „Mucha” – wystawa ostrowskiego grafika

Konrad „Mucha” Moszyński – zdobywający sporą popularność ostrowski artysta grafik – po raz drugi zaprezentował swoje prace w Starej Przepompowni. Tym razem były to rysunki, pochodzące w różnych okresów jego twórczości.

 DSC_3604_Fotor

 

Konrad „Mucha” Moszyński to artysta aktywny w wielu dziedzinach sztuki plastycznej. Projektant grafiki użytkowej, graficiarz w jednej osobie. Absolwent poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego (wcześniej ASP). W 2014 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Animacji prof. Jacka Adamczaka wraz z aneksem powstałym w Pracowni Wydawnictw prof. Mirosława Pawłowskiego. Członek STGU (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej).

 Sporą część jego aktywności zajmuje współpraca z różnego rodzaju przedsięwzięciami muzycznymi. Moszyński od 2012 roku projektuje dla labelu muzycznego Osterdam Records.

Od 4 lat prowadzi własne studio projektowe muchaDSGN, gdzie realizuje kreacje artystyczne dla klientów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, jak i z dalszych zakątków świata m.in. z: USA, Hong Kongu czy Tajlandii.

Na co dzień zajmuje się przede wszystkim kreowaniem wizerunku marek, projektowaniem logotypów, krojów pism, okładek płyt, opakowań, publikacji, wydawnictw, tekstyliów, szyldów, aranżowaniem wnętrz, tworzeniem murali oraz wszelkich innych form wizualnych, w tym teledysków i animacji.

 Artysta ma na koncie również kilka teledysków animowanych. Był za nie nominowany do nagrody YACH FILM (26. Festiwal Polskich Wideoklipów) w kategorii Animacja za teledysk zespołu Big Cyc – Viva! San Escobar. Pięciokrotnie wyróżniony przez prestiżowy portal branży kreatywnej Behance. Laureat wielu konkursów i wystaw m.in. : Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, 30/30 Konkurs na najlepszą okładkę płytową 2015, Cover awArts | Najlepsze polskie okładki płyt 2015 i 2017.

Podczas tegorocznych MajOSTaszków oficjalną premierę miało jego kolejne przedsięwzięcie artystyczne.  Był to komiks przygotowany wraz ze Stowarzyszeniem Strefa Kultury na 30-lecie zespołu Big Cyc.

Tym razem w Starej Przepompowni zaprezentował się jednak z jeszcze innej strony. Zaprezentował tam bowiem swoje rysunki wykonane w różnych technikach. Tytuł wystawy „MANU-ALL”, to gra słów, nawiązująca do słowa manual, manualnie – oraz angielskiego słowa all – czyli „wszystko”. Jak nietrudno się domyśleć, wszystkie prace zostały przez autora wykonane ręcznie.  (jw)

WIĘCEJ W ŚRODOWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ 

DSC_3614_Fotor

 

 

 

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie