Masa rowerów

Po raz czwarty w tym roku przejechała przez Ostrów masa krytyczna. Na zaproszenie cyklistów, dołączył też do nich Zbigniew Kowalczyk z ostrowskiego Interkolu.  

masa_2

Kwietniowa masa krytyczna w tym roku odbyła się już po raz czwarty. – Tradycyjnie spotykamy się w ostatni piątek miesiąca o godz. 18 na rynku, skąd wyruszamy w trasę ostrowskimi ulicami – mówią cykliści ze stowarzyszenia ,,re-Ewolucja”, organizatora akcji. – W tym roku po raz pierwszy jeździmy co miesiąc – bez przerwy na miesiące zimowe. Oczywiście, w styczniu i w lutym frekwencja była niska, a na masę dotrwali najbardziej wytrwali; teraz jednak – jak co roku – rowerzystów na przejazdach jest coraz więcej – dodają cykliści.

W tym roku cykliści jadą z gwiazdami. – Co miesiąca zapraszamy na przejazd znaną w Ostrowie osobę, która jeździ na co dzień rowerem. W ostatni piątek kwietnia dołączył do nas Zbyszek Kowalczyk z ostrowskiego Interkolu – mówią cykliści.

Zbigniew Kowalczyk podkreślał, że należy dbać o bezpieczeństwo własne jeżdżąc na rowerze i zalecał zakładanie kasku, gdy wybieramy się na rower. Zachęcał też tych nastawionych na szybką, sportową jazdę do dołączenia do Interkolu. Cykliści następnie przejechali przez centrum miasta i ulice kilku osiedli. Ponownie na masie krytycznej spotkają się za miesiąc – w piątek, 29 maja.

Zobacz galerię zdjęć

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie