Miasto kupiło, inwestor odkupił

Miasto sprzedało tereny inwestycyjne o powierzchni 2,5 ha przy ulicy Wrocławskiej firmie Teamtechnik Production Technology. Wcześniej do ich kupna namawiali Prezydent Beatę Klimek radni Wojciech Matuszczak, Mariusz Leki i Andrzej Kornaszewski. Ostatecznie, miasto nabyło grunty w drodze licytacji komorniczej i sprzedało je niemieckiej firmie.

 

team technik

Tak ma wyglądać przyszła siedziba firmy. Fot: UM Ostrów  – wizualizacja 

 

- W związku z dynamicznym rozwojem i zakupem terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim planowana jest budowa nowej, większej i nowoczesnej siedziby firmy.  Aktualna kadra pracownicza składa się z 216 osób, z czego 72 osoby są zatrudnione w Ostrowie Wielkopolskim, dając zatrudnienie m.in. absolwentom Zespołu Szkół Technicznych – informują przedstawiciele firmy.

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Polski oddział firmy powstał w 2005 roku w Skawinie koło Krakowa i specjalizuje się nie tylko w rozwoju i produkcji rozwiązań automatyki, ale także w wykorzystaniu komputerowych symulacji procesów produkcyjnych w celu maksymalizacji możliwości optymalizacji. Od 2014 roku główna polska gałąź zajmuje powierzchnię ponad 3300 m², która w lipcu 2016 roku powiększyła się o dodatkową halę produkcyjną o całkowitej powierzchni 5300 m². Drugi oddział Teamtechnik znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim i zajmuje powierzchnię wynajmowaną – ponad 900 m² .

 W ubiegłym roku miasto zakupiło działki o łącznej o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. Swój wkład w to maja radni: radni Wojciech Matuszczak, Mariusz Leki i Andrzej Kornaszewski, którzy jeszcze w 2015 roku długo przekonywali prezydent Beatę Klimek, by miasto odkupiło  tereny inwestycyjne. To teren ulokowany przy ul. ul. Wrocławskiej – pomiędzy Ośrodkiem Leczenia Kompleksowego a Ostrowskim Parkiem Przemysłowym. Koszt tej transakcji to blisko 4 miliony złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest to obszar wyłącznie o charakterze przemysłowym. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie