Mikołajczyk wchodzi do prezydenckiej gry i… uderza w prezydent Klimek

Darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej, większą przejrzystość życia publicznego, a nawet… brak zadań domowych dla uczniów – to tylko niektóre sprawy, którymi zamierza zająć się Łukasz Mikołajczyk, jeśli zostanie wybrany prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego. Na pierwszym spotkaniu z mediami kandydat Prawa i Sprawiedliwości podkreślał związki jego pomysłu na miasto z programem swojej partii, który chciałby przenieść na miejski grunt. Jednocześnie, kilkakrotnie mocno uderzył w urzędującą prezydent miasta Beatę Klimek.

 

m1

Senator Łukasz Mikołajczyk opowiadał dziennikarzom o swoim pomyśle na miasto. Fot: (jw)

 Wspierający Łukasza Mikołajczyka posłowie: Tomasz Ławniczak i Jan Dziedziczak,  wychwalali kandydata i wprost mówili o jego drodze do kandydowania. Nie kryli przy tym, że prezes PiS Jarosław Kaczyński początkowo był przeciwny kandydowaniu senatorów na prezydentów miast. Posłowie przyznali, że była również inna kandydatka na prezydenta Ostrowa, wymieniając z nazwiska Alicję Płóciennik. Potwierdzili, że to Komitet Polityczny PiS wskazał ostatecznie na to stanowisko Mikołajczyka, jako jedynego – ich zdaniem – kandydata, który ma szanse wygrać z Beatą Klimek.

 Sam kandydat kilkakrotnie zarzekał się, że to nie jest oficjalna inauguracja jego kampanii wyborczej, jednak dużo i chętnie mówił o tym, co zamierza zrobić, jeśli zostanie wybrany prezydentem Ostrowa.

Kilkakrotnie przy tym ostro odniósł się do dotychczasowych poczynań urzędującej prezydent Beaty Klimek. Wyraźnie sugerował na przykład brak przejrzystości postępowania przy rozdziale publicznych dofinansowań na letni wypoczynek dzieci i młodzieży, w którym jego stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” nie uzyskało żadnych miejskich pieniędzy do dwóch planowanych przedsięwzięć. Według senatora, odbyło się to „bez żadnych racjonalnych przesłanek”, sugerując przy tym związek odmowy dofinansowania z jego decyzją o kandydowaniu.

Ale to nie wszystko, bo Mikołajczyk zapowiedział także, że jeśli zostanie prezydentem, to nie będzie więcej „kupowania nagród”, odnosząc się wprost do ostatnich nagród otrzymanych przez miejski samorząd.

Łukasz Mikołajczyk chce również dać wyraźne wsparcie dla ostrowskiej gospodarki, która jego zdaniem „zaczyna się zwijać, zamiast rozwijać”.

Jako były dyrektor szkoły kandydat ma też ciekawe pomysły w dziedzinie edukacji. Łukasz Mikołajczyk chce bowiem podnieść dla nauczycieli o 100 % dodatek za wychowawstwo, a uczniom proponuje… wycofanie obowiązkowych zadań domowych.

Innym odważnym pomysłem była deklaracja darmowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej dla wszystkich ostrowian.

Szczegóły programu Łukasz Mikołajczyk zamierza przedstawić w swojej strategii dla miasta Ostrów 2023, którą zaproponuje po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych. (…)

 

WIĘCEJ  W KOLEJNYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie