Miłośnicy Chopina podsumowali rok

Na zebraniu sprawozdawczym w sali N-Klubu spotkali się członkowie  ostrowskiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.  Zarząd złożył sprawozdanie z działań podjętych w 2016 roku. A był to rok bardzo pracowity z wieloma ciekawymi wydarzeniami.

 towarzystwo1

Sprawozdanie z działalności w minionym roku zaprezentował prezes Andrzej Leraczyk, natomiast protokół Komisji Rewizyjnej przedstawiła Ewa Marciniak. Zarząd uzyskał jednogłośnie absolutorium. Do najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń w życiu Towarzystwa należały koncerty jubileuszowe 55-lecia Koła w Forum Synagoga i Antoninie, program poetycko-muzyczny Podróże Chopina Majorka oraz spektakl ,,Chopin i Nitsche” przygotowany przez młodzież IV LO. – Podsumowując 2016 rok, nie sposób nie odnotować, że był on wyjątkowym ze względu na Ostrowską Jubileuszową Galę Chopinowską oraz na aktywny udział naszych członków w Walnym Zgromadzeniu Członków Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie – powiedział prezes Andrzej Leraczyk. Ważne wyróżnienie spotkało środowisko ostrowskich chopinistów podczas Walnego Zgromadzenia w Warszawie 11 grudnia 2016. Członek zarządu Andrzej Komorowski zgłosił, a zgromadzeni przyjęli jednogłośnie projekt ustanowienia nagrody za działania animacyjne, mające na celu upowszechnienie tradycji chopinowskich imienia Jerzego Koralewskiego, nieżyjącego już, długoletniego prezesa ostrowskiego Koła.Warto dodać, że przewodniczący Koła Andrzej Leraczyk w tym samym dniu został ponownie wybrany na 5-letnią kadencję do Zarządu Krajowego TiFC. Roczne sprawozdanie było okazją do podziękowania dla sumiennej najbardziej aktywnych członków Koła. W związku z ustąpieniem z członkostwa w Towarzystwie Marii Walotki dokonano wyborów uzupełniających do Komisji Rewizyjnej. Członkowie Koła wybrali do tego gremium Barbarę Koralewską. Następnie wiceprzewodnicząca Sylwia Jakubek zaprezentowała program działania na rok 2017. Jest on bardzo ambitny. Z przedstawionego podsumowania wynika, że według stanu na dzień 31 grudnia 2016 roku Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim liczyło 114  członków.

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie