Misterium Męki Pańskiej w Ostrowie

Tłumy mieszkańców wzięły udział w Misterium Męki Pańskiej, które w sobotę, 19 marca odbyło się w Ostrowie. Plenerowy spektakl został wystawiony w naszym mieście po raz trzeci.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przygotowania do inscenizacji teatralnej trwały przez kilka tygodni. Zaangażowanych w nie było ponad 60 osób – zarówno osoby dorosłe, jak i uczniowie liceów oraz gimnazjum. Główną rolę grał, podobnie jak rok temu ks. Dariusz Brylak. Apostołami byli księża i klerycy z kaliskiego seminarium duchownego. – Tegoroczne misterium było bardzo rozbudowane. Dzięki życzliwości OCK rozpoczęliśmy je  na schodach kina Komeda od spotkania i dialogu ojca miłosiernego z synem marnotrawnym. Chcieliśmy podkreślić, że mamy Rok Miłosierdzia. Przesłaniem misterium było to, że Pan Bóg przyjmuje do siebie wszystkich, którzy zechcą iść jego drogą  – mówi reżyser spektaklu Wielisława Dankiewcz – Czajka. Kolejnymi odsłonami widowiska był pochód do Jerozolimy i rozmowa z arcykapłanami. Potem aktorzy i widzowie przenieśli się do parku, gdzie oglądano sceny w wieczerniku, ogrodzie oliwnym, u Kajfasza i u Piłata. Po biczowaniu drogą krzyżową nastąpiło przeniesienie akcji pod Konkatedrę. Tam miało miejsce ukrzyżowanie, złożenie do grobu i zmartwychwstanie. Oprawę muzyczną spektaklu przygotowała Małgorzata Puchalska, natomiast za scenografię był odpowiedzialny  Paweł Moch. Wykorzystano wiele elementów scenografii i strojów przygotowanych na poprzednie misteria. Sam scenariusz był wspólnym dziełem Wielisławy Dankiewcz – Czajki, ks. Pawła Wczesnego z Konkatedry i ks. Łukasza Poczekaja z parafii Ducha św.

 

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie