Misterium Męki Pańskiej

Po raz pierwszy na ulicach Ostrowa odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Wieczorny spektakl zgromadził tłumy mieszkańców naszego miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Modlitwę wprowadzającą do przedstawienia poprowadził ks. biskup Teofil Wilski. Sam spektakl rozpoczął się od ukazania się Maryi na balkonie. Potem orszak Jezusa wszedł na Rynek od strony ulicy Raszkowskiej, przypominając scenę wjazdu do Jerozolimy. Na tyłach ratusza znajdowały się wieczernik i ogród oliwny. Po zachodniej stronie Rynku  zlokalizowany został sąd Kajfasza, a na balkonie ratusza – sąd Piłata. Po skazaniu Jezusa na śmierć Droga Krzyżowa prowadziła ulicą Kościelną do Konkatedry. Spektakl zakończył się ukrzyżowaniem i złożeniem w grobie. Finałowa scena nawiązywała do zmartwychwstania. Współreżyserami przedstawienia byli ks. Adam Kraska i Piotr Szczepaniak. Za oprawę techniczną był odpowiedzialny Paweł Moch, natomiast stroną muzyczną zajęli się Małgorzata Puchalska i Radosław Grzelak. Chórek utworzyły głównie członkinie zespołu ,,Boże ofermy’’ działającego przy parafii Ducha Świętego, ale też dołączyły do nich inni chętni.

Renata Weiss

Szersza relacja z Misterium Męki Pańskiej w środowym wydaniu ,,GO’’

 

Jedna Odpowiedz to "Misterium Męki Pańskiej"

  1. Jan Kowalski napisał(a):

    Piękna uroczystość. Nie wiem, kto to wymyślił ale to dobry pomysł . Tłumy ludzi, piękna oprawa, super !

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie