Młodzi idą do wyborów

Kolejny komitet wyborczy zgłasza chęć ubiegania się o mandaty w zbliżających się wyborach samorządowych. Zarejestrowany został KWW Wszyscy dla Ostrowa, stworzony między innymi przez młodych, ostrowskich członków i sympatyków Nowoczesnej. Kandydaci chcą między innymi łączyć pokolenia i usprawniać samorząd.

 

wszyscy

KWW Wszyscy dla Ostrowa chce łączyć pokolenia. Foto: (jw)

 

Komitet Wyborczy Wyborców Wszyscy dla Ostrowa tworzą w dużej mierze młodzi działacze ostrowskich struktur Nowoczesnej, choć podczas inauguracyjnego briefingu odżegnywali się partyjnego rodowodu swojej struktury.

– Chcemy łączyć pokolenia. Mamy w Ostrowie dużą zapaść między ludźmi w młodym i średnim wieku. Musimy sprawić, żeby osoby młode czerpały wiedzę od ludzi starszych, a także żeby starsi czuli się potrzebni – mówił pełnomocnik wyborczy komitetu  Arkadiusz Bodura.

Nowy komitet deklaruje sprowadzenie do Ostrowa nowoczesnych przedsiębiorstw.

– Wiemy jak to zrobić. Chcemy korzystać z rozwiązań, które się sprawdzają w całej Europie – mówił przedstawiciel komitetu, deklarując korzystanie z wzorców… Mediolanu i Nowej Soli.

–  Ostrów jest miastem starzejącym się, a młodzi ludzie stąd wyjeżdżają. Żeby ci ludzie nie wyjeżdżali do wielkich miast trzeba postawić na rozwój przedsiębiorstw, by mogli tu w Ostrowie godnie zarabiać – mówił Mateusz Sysiak.

 Sposobem na to ma być „łączenie pokoleń” poprzez tworzenie dla osób starszych miejsc do rekreacji i do integracji z pokoleniem młodszym – choćby przez budowę siłowni zewnętrznych z miejscami do rekreacji, czy budowa ławek.

Ponadto, kandydaci deklarowali zamiar usprawnienia pracy samorządu i postawienie na nowoczesne miasto.

 Niestety, młodzi działacze nie zdradzili szczegółów, jak zamierzają to uczynić. Swój program wyborczy zamierzają przedstawić później. Nie można tego zweryfikować ani na Facebooku nowego komitetu – bo nie zawiera on praktycznie żadnych konkretnych informacji poza ogłoszeniem zarejestrowania – ani na stronie internetowej – bo ta nie działa.

 Kandydaci przyznali, że do wystawienia własnego komitetu skłoniły ich „przetasowania” na ostrowskiej scenie politycznej.

– W Ostrowie powstała koalicja obywatelska. Duża cześć osób (z KWW Wszyscy dla Ostrowa – przyp. Red) nie utożsamia się z polityką Platformy Obywatelskiej, czy innych ugrupowań. Chcemy, żeby powstał ruch ponadpartyjny –  mówił przedstawiciel komitetu.

KWW Wszyscy dla Ostrowa chce wystawić listy kandydatów w trzech okręgach do Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie