Na rondzie na odwrót

Na budowanym właśnie rondzie przy ul. Paderewskiego powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Kolory na nim zastosowano jednak odwrotnie niż na ciągu już istniejącym przy ulicy.

V__E683

Przy ulicy Paderewskiego od lat jest ciąg pieszo-rowerowy. Został wybudowany z kostki brukowej i jest w dwóch kolorach. Podczas gdy zwyczajowo ścieżki rowerowe i drogi dla rowerów są w kolorze czerwonym, na Paderewskiego zdecydowano kilka lat temu na odwrót. W efekcie chodnik jest w kolorze czerwonym, a ścieżka rowerowa w kolorze szarym. – Obecnie przy ul. Paderewskiego budowane jest rondo. Będzie na nim też ciąg pieszo-rowerowy. Kolory jednak na nim zastosowane będą odwrotne niż przy ulicy: ścieżka będzie czerwona, a chodnik szary – zwraca uwagę nasz czytelnik.

Ze sprawą zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. – Wiele lat temu, budując ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Paderewskiego, wykonano kolory na odwrót. My budując teraz nowy ciąg, nie chcemy kontynuować tego błędu. Pozostaje nam jedynie ponadnormatywne oznakowanie tego ciągu – znakami poziomymi, wskazującymi, która część jest dla rowerzystów, a która dla pieszych – wyjaśnia dyrektor MZD Marcin Wieruchowski. (hol)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie