Nagroda za wieniec

Wieniec dożynkowy województwa wielkopolskiego zajął II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale. Grupę wieńcową reprezentującą Wielkopolskę stanowił „Zespół z Kociny” z miejscowości Kocina w gminie Sośnie.

38_wyroznienie

Na ocenę końcową wieńca składały się trzy elementy: wieniec, jego kompozycja, wykorzystane materiały i zgodność z tradycją; grupa wieńcowa, zgodność z tradycją programu „ośpiewania i otańczenia” wieńca i walory artystyczne wykonania; oprawa ekspozycji wieńca (towarzyszące wieńcowi przedmioty, płody rolne pięknie, plastycznie wyeksponowane). Każda z grup wieńcowych prezentowała program artystyczny związany z obrzędem dożynkowym. Wieniec dożynkowy przygotował Piotr Barańczak z rodziną z Rozdrażewa, grupę wieńcową przygotowali Anna i Krzysztof Rospondek z Kociny sami też w niej uczestnicząc, oprawę wieńca przygotowała dyrektor CKiS w Kaliszu Barbara Fibingier. Uroczystość odbyła się 21 września. – Wielkopolska od lat nie miała miejsca na podium. W tym roku udało się zająć drugie miejsce – mówi Krzysztof Rospondek.

Dyplom za zajęcie drugiego miejsca przyjął Zespół z Kociny z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podczas drugiego dnia obchodów Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w dniach 20-21.09.2014. (hol)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie