,,Nasz” Jurek na ekranie powitalnym

 Wspólna praca ostrowianina Janusza Jurka i fotografki Elizavety Porodiny na ekranie startowym nowego Photoshopa 2018! Ich pracę będzie oglądać codziennie tysiące użytkowników tego popularnego programu graficznego.  

43_jurek_1_3

Adobe Photoshop to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie programów z branży graficznej. Jego integralną częścią jest splash screen, czyli ekran, na którym widać listę autorów programu oraz grafikę. I teraz każdy, kto załaduje nowego Photoshopa 2018, natknie się właśnie na pracę Janusza Jurka. – Zostałem wybrany do współtworzenia grafiki, otwierającej program, na podstawie moich prac, które zamieszczam na stronie Behance – wyjaśnia ostrowianin Janusz Jurek. – To naprawdę duże wyróżnienie – z programu Photoshop korzysta codziennie tysiące grafików, ilustratorów, fotografów – dodaje Janusz Jurek.

Jurkowi przyszło współpracować z fotografką Elizavetą Porodiną. To właśnie jej zdjęcie zostało zmodyfikowane. – Elizaveta, która zajmuje się m.in. fotografią modową, robiła zdjęcia. Ja na ich bazie stworzyłem tworzyłem grafikę. Chcieliśmy, aby praca wyglądała w połowie jak zdjęcie, w połowie jak grafika, a sama jej bohaterka była subtelna, romantyczna, aby nie brakowało w pracy koloru. Przedstawiliśmy kilka propozycji, na jedną z nich zdecydowała się firma Adobe – wyjaśnia Janusz Jurek.

Janusz Jurek to ostrowianin, absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Poznaniu, który od lat na miejscu – w rodzinnym mieście – prowadzi firmę graficzną NEO Studio Grafiki Użytkowej. Jego prace były nie raz nagradzane. Co ciekawe, współpracował też już raz z firmą Adobe – w minionym roku jego praca pojawiła się na ekranie powitalnym programu Adobe InDesign. (hol)

43_jurek_2

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie