Nauka się opłaca – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych docenieni za wyniki

Stypendia Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły przyznane po raz szósty. 1500 zł powędrowało do 50 najlepszych i najbardziej uzdolnionych uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych.

 

DSC_0250 

– To już szósta edycja Stypendiów Starosty Ostrowskiego, ale wyjątkowa, bo zwiększyliśmy kwotę stypendium. Od tego roku wynosi ono 1500 zł, a chciałbym, żeby jeszcze wzrosło. Wiem, że wielu z was nie uczy się dla ocen, ale jest to forma zachęty i podziękowania za wkładany trud, za czas spędzony nad książką, na treningach czy próbach – mówi starosta Paweł Rajski.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w miniony czwartek, 28 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Z ponad 6 tys. wszystkich uczniów wyłoniono 50, którzy wyróżniają się świetnymi wynikami w nauce czy zdolnościami. Dla niektórych uczniów uroczystość ta była jednak powtórką, bowiem 5 otrzymało stypendia po raz trzeci, 11 po raz drugi; pozostałych 34 otrzymało je po raz pierwszy.

Stypendia, którym patronuje budowniczy I LO, ks. Jan Kompałła, przyznane zostały po raz szósty. W auli właśnie I LO dyplomy wręczali starosta Paweł Rajski i przewodniczący rady powiatu Andrzej Leraczyk.

Jak podkreślano podczas uroczystości, stypendia starosty mają w założeniu elitarny charakter. To poszczególne szkoły i placówki typują tych ze swoich uczniów, którzy osiągali najlepsze wyniki oraz odnosili sukcesy w różnych dziedzinach. Wnioski są opiniowane przez kapitułę, w skład której wchodzą: przewodniczący rady powiatu Andrzej Leraczyk, wicestarosta Roman Pacholczyk i przewodnicząca komisji edukacji w radzie powiatu Katarzyna Spiżak.

Uroczystość uświetnił występ młodych piosenkarek ze Studia Wokalnego Art Musica prowadzonego w Młodzieżowym Domu Kultury przez Ewę Borowicz-Kasznicką.

 (hol)

 

Wyróżnieni Stypendiami Starosty Ostrowskiego im. ks. Jana Kompałły:

I Liceum Ogólnokształcące: Arkadiusz Brudno, Mikołaj Leki, Agnieszka Gierz, Iga Rygusiak, Daria Dobrasiak;

II Liceum Ogólnokształcące: Emilia Wewior, Kacper Sointa, Marcin Bzik, Joanna Wolińska, Jan Sobieraj

III Liceum Ogólnokształcące: Ola Kasałka, Izabela Zimniak, Nicole Gajewska, Olga Owczarczak, Julia Banasiak;

IV Liceum Ogólnokształcące: Eliza Bonk, Klaudia Krauze, Paulina Fikus, Katarzyna Mrugała, Agnieszka Sieroń;

Zespół Szkół Technicznych: Jakub Niwa, Paweł Szymczak, Mikołaj Stasiak, Rafał Szymanowski, Kacper Gwiazda;

Zespół Szkół Ekonomicznych: Agnieszka Czaska, Wioletta Kurek, Aleksandra Ławicka,

Jakub Szefer, Artur Reszelewski;

Zespół Szkół Muzycznych: Klaudia Kupczyk, Miłosz Lewek;

Zespół Szkół Usługowych: Monika Dycfeld, Jagoda Lepka, Weronika Orłowska, Roksana Łuczak, Joanna Pospiech;

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych: Magdalena Binkowska, Daria  Piaskowska, Miłosz Niwa, Dawid Raburski, Anna Szymańska;

Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU: Krystian Frąszczak, Hubert Kopras,

Szymon Młynarczyk, Grzegorz Szymankiewicz;

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU: Alicja Bielecka, Marcin Bartoś, Klaudia Derdas, Kamil Guzenda. 

Zobacz galerię zdjęć

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie