Niedziela kwiatowa – tysiące gości na Targach Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach GALERIA FOTO

140 wystawców, w tym producenci, dystrybutorzy urządzeń i sprzętu do produkcji rolniczej i ogrodniczej, przedsiębiorcy oraz przetwórcy prezentowali swoją ofertę na 19. Targach Rolniczo-Ogrodniczych w Przygodzicach. Prócz stoisk z kwiatami czy sadzonkami drzew były też kramy z produktami lokalnymi – serami, miodami, wędlinami oraz rękodziełem.

 A02A2520

Targi otworzyli wspólnie: starosta Paweł Rajski oraz wójt Krzysztof Rasiak. Wzięli w nich udział parlamenarzyści i samorządowcy, którzy zaraz po inauguracji obejrzeli szkolną strzelnicę. Tam też odbyły się zawody strzeleckie o puchar wójta.

Piękna pogoda zachęcała do spacerów po targowisku. Nie zabrakło ekspozycji kotłów centralnego ogrzewania i odnawialnych źródeł energii. W czasie targów odbył się pokaz zaprzęgów konnych, wybrano najładniejsze stoiska i produkty targowe.

Dla zwiedzających przygotowano jeszcze wystawy historyczne i pokazy grup rekonstrukcyjnych.

– Wiosna to najlepszy okres na urządzanie i upiększanie ogrodów, a takie targi są dobrą okazją do zakupów i uzyskania fachowej porady – przekonuje wójt Krzysztof Rasiak. Dodaje, że specyfiką imprezy jest promocja szkoły i jej zaplecza.

Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak poprzednich, było Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.

Przy tej okazji wystąpiły zespoły ludowe z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

Komisarzem wystawy był Dariusz Sosiński. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie