NOMINOWANI W KATEGORII MŁODY TALENT ROKU

 

  1. 1.              Zosia Buszewska – reprezentantka Polski U 17 w piłce nożnej kobiet (MTR.1)

Zosia Buszewska

Swoją przygodę z  piłką zaczynała w 2002 roku w drużynie Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Od początku grała z chłopcami i została zaakceptowana przez kolegów z drużyny. Zosia Buszewska obecnie uczęszcza do 3 klasy gimnazjum w Koninie, w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Gra również  od kilku lat w Reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej do lat 17 i w Reprezentacji Wielkopolski. Z drużyną zdobyła Mistrzostwo Polski. Obecnie zakwalifikowała się wraz z  reprezentacją Polski do mistrzostw Europy  Women’s Elite Round

                         

2.       Julia Dutkiewicz – lekkoatletka Stali Ostrów (skok wzwyż) (MTR.2)

 

Dutkiewicz Julia@

Julia Dutkiewicz jest jedną z najlepszych polskich lekkoatletek młodego pokolenia. Trenuje od 8 lat. Jest 5-krotną medalistką Mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Interesuje się zgłębianiem tajników z zakresu motywacji, psychologii i dietetyki w sporcie.  Julia jest studentkę AWF-u we Wrocławiu, na wydziale Wychowania Fizycznego.

– Ja nie znam słowa niemożliwe. Jeśli do czegoś dążę, to zrobię wszystko, aby to osiągnąć. Uwierzyłam w siebie i wiem, że to kwestia naszych myśli, aby stać się człowiekiem sukcesu.  To samo „ziarno” chcę zasiać u każdego sportowca, który chce wybić się ponad przeciętność – przekonuje Julia.

Jej największym marzeniem jest, aby w niedługim czasie ukazała się jej autorska książka ” Droga wojownika”.

 

3.       Grupa Baletowa „Gwiazda” pod kierownictwem Patrycji Stendery (MTR.3)

Gwiazda@

Obsypany dziesiątkami nagród na całym świecie zespół założony przez niezapomnianą śp. Alinę Janikowską nie zwalnia tempa. Tylko w minionym, 2017 roku ostrowskie tancerki zdominowały krajowe eliminacje do światowego finału Dance World Cup, zajmując I miejsce w stepie amerykańskim, irlandzkim i II miejsce w tańcu współczesnym. Zdobyły także medale w Mistrzostwach Polski World Artistic Dance Federation w Białych Błotach w choreografiach grupowych. Na 3. Międzynarodowym Festiwal Sztuki „Orfeusz w Italii”, w Lido di Jesolo we Włoszech Grupa Baletowa „Gwiazda” została nagrodzona medalami we wszystkich konkurencjach. Ostatnim wielkim sukcesem Grupy Baletowej „Gwiazda” jest występ u boku tancerzy z The Royal Moscow Ballet, w spektaklu „Jezioro Łabędzie”, wystawianym w poznańskiej Sali Ziemi.

 

4.       Wiktoria Prajzner – utalentowana wokalistka z MDK (MTR.4)

cof

Wiktoria Prajzner od 10 lat kształci się wokalnie w Studiu Wokalnym Art – Musica w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wlkp pod kierunkiem Ewy Borowicz – Kasznickiej.  Jest bardzo utalentowaną wokalistką o nieprzeciętnej barwie głosu. Świetnie odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, jednak najbliższy jej sercu jest rock i jazz. Uświetnia swoimi występami wiele imprez organizowanych na terenie miasta Ostrowa Wlkp oraz powiatu.

Od kilku lat bierze udział w konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Brała również udział w eliminacjach TVP 2 do programu The Voice Kids.

Największe osiągnięcia Wiktorii to: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Muzycznej ,,Fazisi & Fazi” – w Poti w Gruzji 2017, Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym ,,Wesoła Pięciolinia” w Ostrowie Wlkp, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Złoty Budzik” we Wrocławiu, III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu ,,Orfeo in Italia” – Jesolo – Wenecja we Włoszech

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie