Nominowani w kategorii: WYDARZENIE SPOŁECZNE ROKU

Przedstawiamy nominowanych w kategorii: WYDARZENIE SPOŁECZNE ROKU, przypominamy, jak prawidłowo oddac głos w Plebiscie o tytuł Ostrowianina Roku 2015. 

 

OR 2015 copy

Nominowani w kategorii: WYDARZENIE SPOŁECZNE ROKU

  1. Wprowadzenie i realizacja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

 

Wprowadzenie budżetu obywatelskiego poprzedziły w czerwcu br. szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami i różnymi środowiskami. Kwota przeznaczona na realizację w 2016 roku zadań w ramach pierwszej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego to 1 milion złotych. Mieszkańcy złożyli 67 wniosków na kwotę 8 719 629,60 zł, po weryfikacji wniosków do głosowania zakwalifikowano 61 wniosków na łączną kwotę 8 031 729,60 zł, w tym: 49 zadań inwestycyjnych, 12 zadań społecznych, 12 zadań drogowych,20 zadań dotyczących obiektów sportowo – rekreacyjnych, 4 zadania dotyczące psów i kotów. W głosowaniu wzięło udział ponad 15 tysięcy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

 

  1. Wprowadzenie i rozwój Karty Seniora

Ostrów Wielkopolski ma własną Kartę Seniora. Dzięki niej, osoby powyżej 60. roku życia mogą korzystać ze zniżek na bilety do instytucji kultury oraz innych podmiotów, które przystąpią do programu. Obecnie Karta Seniora ma już 120 partnerów dających zniżki dla ponad 4 000 osób. To miedzy innymi 30 % zniżki od cen biletów w kinie „Komeda” oraz 30 % zniżki od obowiązujących cen w Ostrowskim Centrum Kultury.

 

  1. Modernizacja Sali Wystaw Czasowych w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Gruntownej modernizacji doczekały się dwie sale ostrowskiego muzeum: wystaw czasowych oraz wystawy stałej sztuki ludowej i artystów dawnego Ostrowa. Pod koniec minionego roku placówka udostępniła ponownie swoje powierzchnie ekspozycyjne dla zwiedzających. Sala zmieniła się radykalnie: wymieniono posadzkę, zamontowano mobilne ścianki ekspozycyjne, zainstalowano nowe grzejniki, wymieniono stolarkę drzwiową, zamontowano nowy system oświetleniowy i do podwieszania obrazów i grafik.  Sala ma teraz własne nagłośnienie i monitoring. Radykalnie zmieniła się również jedna z ekspozycji stałych prezentująca obrazy dawnych ostrowskich mistrzów pędzla. Koszt modernizacji wynosił 299 000 złotych.

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie