Nowe szaty Muszkieterów. Pierwsza duża inwestycja handlowa w tej części miasta 

Ostrowscy Muszkieterowie zmieniają adres i znacznie poszerzają ofertę handlową. Przy ulicy Poznańskiej otwarto kompleks dwóch sklepów spod szyldu Intermarche i Bricomarche o powierzchni niemal 4 000 m kwadratowych. Tylko w Intermarche na klientów czeka ponad 16 000 produktów, w tym kilka rozszerzonych i unowocześnionych działów sprzedaży.

 

 

Historia powstania nowego obiektu ostrowskich Muszkieterów sięga niemal sześciu lat.

– Rozpoczęliśmy, oczywiście, od zakupu terenu, co nie było wcale proste. Istniały jeszcze skomplikowane zapisy własnościowe w księgach wieczystych, gdyż wcześniej były plany budowy na tym terenie galerii handlowej przez holenderską firmę. W końcu udało się grupie Muszkieterów zakupić cały teren; część od Dropu, część od dawnego Polmozbytu i rozpoczęły się prace projektowe – wspomina Marek Feruga, prezes zarządu spółki zarządzającej sklepami Muszkieterów w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Centrum do rozbudowy

Pierwotne plany również różnią się od końcowego efektu. Początkowo Muszkieterowie planowali budowę większego obiektu, z możliwością wynajmu dla innych sieci handlowych. Ostatecznie, stanęło na dwóch dużych obiektach po około 2 000 m 2 dla Intermarche i Bricomarche, z rozbudowaną częścią budowlaną i ogrodową.

Obok miała powstać apteka, ale zmieniło się prawo farmaceutyczne i w Ostrowie nie może już powstać żadna nowa apteka, ze względu na nasycenie rynku.

Cały teren, na którym powstały nowe obiekty Muszkieterów, to niemal 10 000 m 2, z czego około połowę zajmują sklepy Intermarche i Bricomarche, a reszta ma w przyszłości zostać sprzedana innej, niekonkurencyjnej dla Muszkieterów, sieci handlowej, z przeznaczeniem na komplementarne centrum handlowe.

Docelowo, przy otwartych właśnie obiektach, powstanie stacja paliw i myjnia samochodowa oraz  – uwaga – stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Nowości w nowym miejscu

Nowe obiekty Muszkieterów mogą się podobać.

– Nasze marki przyjęły się w Ostrowie i przyszedł czas na rozbudowę, bo już nie mieściliśmy się w obiektach przy Waryńskiego i Bema. Zwiększymy nie tylko powierzchnie sprzedażową, ale także zatrudnienie. W obu naszych sklepach będzie pracowało ponad 60 osób – mówi Feruga.

Szefa ostrowskich Muszkieterów najbardziej cieszy zwiększenie powierzchni jego „oczka w głowie”, czyli działu produktów świeżych. Dotyczy to garmażerii, działu rybnego, w którym ryby i owoce morza będą serwowane na lodzie. Nowe możliwości ekspozycji i sprzedaży zyskały także działy serów i wędlin, w tym pochodzących z własnego wyrobu. Do tego doszedł nowy, duży dział zdrowej żywności, zawierający między innymi produkty bez laktozy, a także specjalistyczną ofertę dla wegetarian i wegan.

 

– Razem w sklepie Intermarche mamy około 16 000 tak zwanych referencji produktów, czyli osobnych produktów z kodami paskowymi – mówi z dumą Feruga. To ponad 1,5 więcej, niż było w sklepie przy ulicy Bema.

Zmieni się także zawartość sklepów Bricomarche. Znacznie bardziej rozwinięta została część remontowo – budowlana i wykończeniowa, większy jest też dział ogrodowy.

– Liczę na to, że nasza inwestycja ożywi całą część miasta po tej stronie torów kolejowych – dodaje Feruga.

„Stare” obiekty spod szyldów Muszkieterów przy ulicy Bema zostaną zamknięte i przeznaczone do sprzedaży lub wynajęcia. Na swoim miejscu pozostanie natomiast stacja paliw w tym miejscu. Nadal działać będzie natomiast dotychczasowy sklep firmowy przy ulicy Waryńskiego.

Warto dodać, że Muszkieterowie działają w Polsce, jako lokalna, zarejestrowana w miejscu działalności – a więc w Ostrowie – firma, która również w Ostrowie płaci swoje podatki i inwestuje.

Marek Feruga stoi również na czele Fundacji Muszkietrów. Fundacja powstała z myślą o dzieciach, którym przekazała już ponad 16 milionów złotych, wybudowała ponad 115 placów zabaw, a także wysłała ponad 1000 dzieci z rodzin słabiej uposażonych na kolonie.

Tekst i zdjęcia: Jarosław Wardawy      

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie