Nowi inwestorzy w gminie Ostrów Wielkopolski 

W Czekanowie trwa budowa hali magazynowo – produkcyjnej z częścią biurowo – socjalną. Do nowej siedziby przeniesie się firma z kilkunastoletnią tradycją  – Kułton Transport z Kotowiecka w gminie Nowe Skalmierzyce. Na 4 tysiącach metrach kw.  powstaje mroźnia składowa przede wszystkim na owoce i warzywa.  Pracę znajdzie tu około 100 osób.

 

 

 Co zadecydowało o wyborze terenów inwestycyjnych w Gminie Ostrów Wielkopolski?

– Gmina bardzo mocno włączyła się w przygotowanie całej infrastruktury na terenach inwestycyjnych. Bardzo ważne przy zakupie tego typu działki jest uzbrojenie terenu: woda, kanalizacja, linia średniego napięcia. Dodatkowym atutem jest dogodna lokalizacja, bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 25 – wymienia właściciel przedsiębiorstwa Sławomir Kułton. 

Niebawem w sąsiedztwie nowo powstającej firmy, rozpocznie się budowa kolejnego przedsiębiorstwa. Tereny inwestycyjne w Czekanowie okazały się atrakcyjne również dla jednej z kaliskich firm.

– Pozyskiwanie nowych inwestorów to dla nas ogromnie ważne zadanie. Zabiegamy o kolejne firmy i przedsiębiorstwa. Możemy pochwalić się atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi , ale nie tylko. Jako jedna z nielicznych gmin  w Polsce, mamy najniższy podatek od środków transportu. Pamiętamy o budowie i doprowadzeniu wszystkich niezbędnych mediów, budowie dróg dojazdowych, zjazdów z dróg krajowych. To zadania długofalowe, ale dziś jest tego efekt. Właściciele firm wybierają Gminę Ostrów Wielkopolski jako lokalizację swoich biznesów. Dla nas to większe wpływy do budżetu, a co za tym idzie – więcej inwestycji dla naszych mieszkańców – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

 Budowa mroźni ma zakończyć się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie