Nowoczesna o koalicji w powiecie ostrowskim

Ostrowskie struktury Nowoczesnej odcinają się od decyzji byłych już radnych Koalicji Obywatelskiej w powiecie ostrowskim, którzy zadecydowali o zawiązaniu nieformalnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. W wydanym oświadczeniu przekonują, że nie mieli na to wpływu i wyrażają „rozczarowanie” porozumieniem z PiS. Publikujemy pełną treść oświadczenia.

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy powiatu ostrowskiego

W poniedziałek 19.11.2018 odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Ostrowskiego w kadencji 2018-2023. Wobec zaistniałej tam sytuacji, tzn., wyjściem kilku radnych ze struktur Platformy Obywatelskiej, a zarazem z Koalicji Obywatelskiej i zawiązaniu się koalicji z radnymi z PIS-u, zarząd koła Nowoczesna w Ostrowie Wielkopolskim oświadcza, że nie mieliśmy wpływu na taki rozwój wypadków i jesteśmy rozczarowani porozumieniem z PIS.

Jako Nowoczesna od samego początku kampanii wyborczej informowaliśmy, że po wyborach nasi członkowie nie będą wchodzić w jakąkolwiek koalicję z ugrupowaniem PIS. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż w 11-sto osobowym klubie Koalicji Obywatelskiej w powiecie ostrowskim nie ma członków Nowoczesnej. Wobec tego, to od działaczy Platformy Obywatelskiej zależał układ personalny i programowy w powiatowej układance. Naszym zdaniem, istniała możliwość zawarcia porozumienia, w którym nie było by miejsca dla polityków PIS-u, lecz nie skorzystano z tego.

Rozumiemy dylematy samorządowców o ciągłość władzy i kontynuację programową, lecz 4 lata temu mieliśmy do czynienia z inną sytuacją. Nie było tylu przykładów rażącego łamania prawa czy dewastacji porządku prawnego przez obecnie rządzących w kraju. Jako, że fundamentalna jest dla nas istota przestrzegania prawa i szacunku do Konstytucji, wyrażamy swoje ubolewanie z zaistniałej sytuacji.

Jako Nowoczesna nadal będziemy budować w naszym regionie struktury oparte na poszanowaniu prawa i wolności, więc podtrzymujemy swoje zdanie, że nie będziemy wchodzić w układy koalicyjne z PIS-em.

Wszystkich, dla których ważne są podobne wartości, zapraszamy do nas, a także do współpracy w ramach naszego stowarzyszenia Nowoczesny Samorząd, gdzie będzie można się podzielić swoimi pomysłami na budowanie lepszej przyszłości dla naszego regionu.

Zarząd koła Nowoczesna w Ostrowie Wielkopolskim             

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie