„Nowoczesne” poparcie dla Grzeszczyka  GALERIA FOTO

Czołowi posłowie Nowoczesnej: Adam Szłapka  – sekretarz generalny partii i Monika Rosa – szefowa Nowoczesnej na Śląsku,  przyjechali we wtorek do Ostrowa, żeby przekonywać ostrowian do wzięcia udziału w wyborach samorządowych i głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych oraz na wspólnego kandydata na prezydenta Ostrowa Damiana Grzeszczyka.

 

 

Sekretarz generalny Nowoczesnej przekonywał, że najbliższych wyborów  samorządowych oddzielić się od sytuacji w polityce ogólnopolskiej.

– Jestem przekonany, że wybory będą wyjątkowe i będą miały historyczne znaczenie.  Będą równie ważne, jak pierwsze wybory samorządowe z 1990 roku. Wtedy wybieraliśmy pierwszy samorząd, a 21 X będziemy wybierać między różnymi wizjami samorządu. Między wizją reprezentowana przez Koalicję Obywatelską, wspólnotą wolnych ludzi reprezentujących to, co jest istotą samorządu, a wizją Prawa i Sprawiedliwości przedstawioną przez Jarosława Kaczyńskiego, który mówił wprost, że samorząd musi być podporządkowany władzy centralnej. On mówił wprost, że samorząd nie może „warczeć” na rząd i wtedy będzie mógł liczyć na dotacje państwowe. To jest zaprzeczenie samorządu – przekonywał Szłapka.

Poseł szczególnie zachwalał kandydatów Nowoczesnej

– Oni mają już swoje doświadczenie i rozumieją istotę samorządu. Na pewno mogą liczyć na wsparcie polityków centralnych Nowoczesnej, ale będą również odporni na dyrektywy partyjne z Warszawy – dodał Szłapka.

Monika Rosa  podkreślała, że bardzo cieszy się z licznego udziału kobiet na listach Nowoczesnej.

– Trzymam kciuki szczególnie za  kobiety, ale także za mężczyzn,  którzy rozumieją, czym jest różnorodność. Niezależnie od wieku, wykształcenia, płci,  orientacji seksualnej, to my: obywatele i obywatelki, w swojej różnorodności tworzymy samorząd. My to to rozumiemy, Jarosław Kaczyński tego nie rozumie, dlatego 21 X trzeba iść na wybory i wybrać Polskę, o której marzymy. Wolną, otwartą, tolerancyjna i samorządną  – zagrzewała posłanka.

W podobnym duchu wypowiadał się wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej pa prezydenta, Damian Grzeszczyk

– W najbliższą niedziele zadecydujemy, czy wybieramy Polskę wolną,  czy Polskę według Jarosława Kaczyńskiego. Wybierzmy mądrze, wybierzmy kandydatów  Koalicji Obywatelskiej. Mamy mocne listy i uważamy, że razem wygramy te wybory  – mówił Grzeszczyk.

– Bardzo liczymy na Ostrów Wielkopolski,  który jest miastem na wskroś wielkopolskim, euporepejskim. Dlatego liczymy tu na bardzo dobry wynik Damiana Grzeszczyka – podkreślał Szłapka. .

Z Nowoczesnej z Ostrowa  – w ramach Koalicji Obywatelskiej – do sejmiku startuje Andrzej Pichet, do Rady Powiatu Ostrowskiego Katarzyna Świtała,  do Rady Miejskiej Szymon Kiełbasa, Tomasz Dąbrówka, Małgorzata Gamska oraz Przemysław Gruszecki.

Wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego jest Damian Grzeszczyk. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie