Nowoczesny sprzęt na ortopedii

Ramię C, czyli supernowoczesne urządzenie do przeprowadzania operacji, od wczoraj jest na ostrowskiej ortopedii. Jak podkreśla ordynator oddziału, jego użycie znacznie poprawi komfort pracy lekarzy.

001

– Jest to aparat śródoperacyjny, rentgenowski, najnowszej generacji. Służy do przeprowadzania operacji z podglądem rentgenowskim. Możemy też śródoperacyjne skontrolować jakość tego, co robimy podczas operacji. Wszystkie nasze kroki mogą być zarchiwizowane – wyjaśnia ordynator ostrowskiej ortopedii Mirosław Falis. –Korzyść dla pacjenta natomiast to szybszy powrót do zdrowia – dodaje Falis.

Tak zwane Ramię C to sprzęt z wysokiej półki, bardzo pomocy w pracy lekarzy pod względem wykonywania zdjęć, ich obróbki, archiwizacji i wykorzystywania w diagnozach. Ma być wykorzystywany głównie do operacji ortopedycznych. Jego wartość to ok. 300 tys. zł, a pieniądze na ten cel zostały wyasygnowane z budżetu szpitala i Starostwa Powiatowego. – Zakup sprzętu to przykład dobrej współpracy między starostwem a szpitalem. To też kolejny dowód, że władze powiatu są zainteresowane nie tylko inwestycjami, rozbudową szpitala, ale też tym, by nasza kadra mogła pracować na sprzęcie najnowszej generacji. W przypadku Ramienia C to nam się udało. Do Ostrowa trafił sprzęt, który będzie dobrze służył pacjentom – mówił wczoraj podczas przekazania sprzętu starosta Paweł Rajski.

Sprzęt na oddziale już jest. Jak zapewnia ordynator Falis, lekarze są gotowi, by przeprowadzić z jego użyciem operacje – w sumie na wszystkie wykonywane na oddziale operacje nowo zakupiony sprzęt będzie pomocny do ok. 2/3 z nich. (hol)

Zobacz galerię zdjęć

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie