Nowoskalmierzyckie planty wyładnieją

Nowoskalmierzyckie „Planty”, czyli reprezentacyjny odcinek ulicy Kaliskiej zlokalizowany od strony Skalmierzyc,już niedługo zmieni się nie do poznania. Ogłoszono właśnie przetarg na przebudowę tego miejsca. Przez ostatnie miesiące były tutaj prowadzone intensywne prace wodno-kanalizacyjne.

 

NS panty

Nowa aranżacja przestrzeni ma na celu podniesienie walorów estetycznych tego miejsca oraz wymianę powierzchni zdewastowanych trawników. W projekcie zieleni na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach zostały zastosowane gatunki i odmiany roślin tolerancyjnych na niekorzystne czynniki środowiskowe, odporne na szkodniki i choroby, niewymagające szczególnej pielęgnacji. Odpowiednie zestawienie roślin pozwoli stworzyć atrakcyjny układ i zwiększy poziom estetyki miasta. Zastosowane nasadzenia w postaci jednogatunkowych ciągów pozwalają na utrzymanie uporządkowanego charakteru założenia. Pojawią się tutaj takie drzewa jak: brzoza, lipa czy śliwa. Wśród krzewów znajdzie się lawenda, bukszpan, berberys, bluszcz zimozielony oraz kwiaty sezonowe.

Nowe nasadzenia to nie jedyne zmiany. Całość zostanie uatrakcyjniona małą architekturą ogrodową, taką jak betonowe kule, sześciany czy prostokątne płyty o różnych wymiarach. Pojawią się także konstrukcje pod bluszcze wykonane ze słupków i siatki ogrodzeniowej. Wyprowadzone zostaną również instalacje do automatycznego podlewania roślin ze zraszaczy oraz specjalnej linii kroplującej. W późniejszym okresie ma być także przebudowany skwerek przy Miejsko-Gminnej Bibliotece. (jw)

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie