Nowy naczelnik oświaty z PIS

Był zastępca prezydenta z dalekiego Sanoka, był prezes Holdikomu z Poznania, był przewodniczący Rady Nadzorczej Holdikomu także z Poznania, teraz będzie naczelnik wydziału edukacji i sportu z … Tomaszowa Mazowieckiego. Jolantę Maćkowiak zastąpi na stanowisku naczelnika Wydziału Oświaty radna Sejmiku Województwa Łódzkiego z ramienia PiS Anna Grabek.

 anna grabek naczelnik oświaty

foto: Facebook Anny Grabek 

To zaskakująca informacja, szczególnie po ostatniej konferencji kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z PIS Łukasza Mikołajczyka, który dość jednoznacznie skrytykował sposób zarządzania miastem przez obecną prezydent. Czy nowa naczelnik z Prawa i Sprawiedliwości ma te nadwyrężone stosunki uleczyć, czy wręcz przeciwnie – jest podrzuconym przysłowiowym kukułczym jajem przez inną frakcję współpracującą z PiS – a mianowicie Solidarną Polskę z Andrzejem Derą na czele?

 To już czwarty naczelnik wydziału edukacji i sportu w tej kadencji. Kolejno funkcję tę pełnili: Marlena Maląg, Dariusz Dębicki, Jolanta Maćkowiak. Maląg pracowała od 2010 roku. Gdy została zastępcą prezydenta Jarosława Urbaniaka, z powodzeniem łączyła dwie funkcje: wiceprezydenta i naczelnika oświaty.

Stanowisko naczelnika do końca kadencji Urbaniaka, czyli do polowy grudnia 2014r., nie było obsadzone. Po wyborze Beaty Klimek na prezydenta, Maląg wróciła na stanowisko naczelnika, ale na krótko. Została wybrana na stanowisko wicestarosty ostrowskiego, po kilku miesiącach otrzymała powołanie na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

Marlenę Maląg w Urzędzie Miejskim w dziale edukacyjnym zastąpił Dariusz Dębicki, związany z kuratorium oświaty. Ale i on nie popracował zbyt długo. W Sulmierzycach, skąd pochodzi, ogłoszono wybory uzupełniające na burmistrza. Dębicki wystartował, wygrał i z ostrowską oświatą się pożegnał.

Na miejsce Dębickiego do Urzędu Miejskiego przyszła Jolanta Maćkowiak, dotychczasowa dyrektor IV liceum Ogólnokształcącego. Maćkowiak naczelnikiem Edukacji i Sportu była od 1 sierpnia 2016r. Sama zainteresowana nie chciała potwierdzić faktu, że zamierza odejść ze stanowiska. O tym, że Maćkowiak rezygnuje, Prezydent Beata Klimek miała dowiedzieć się od … radnych opozycji na sesji w czerwcu.
 Dotychczasowa naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak wraca od września br. do IV liceum jako nauczyciel matematyki. Urząd Miejski nie ogłosił konkursu na to stanowisko (bo też nie musiał).

 A jednak znalazła się chętna i to aż z dalekiego Tomaszowa Mazowieckiego. Co wiemy o nowej naczelnik? Anna Grabek ma 44 lata, jest drugą kadencję radną PiS w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Na swoim profilu FB przedstawia się jako polityk, udostępnia zdjęcia z działaczami PIS m.in. Joachimem Brudzińskim. Poparcia w wyborach do sejmiku udzielił jej przewodniczący Komisji Krajowej MSZZ Solidarność Piotr Duda.

Anna Grabek do tej pory była dyrektorem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim (od roku na urlopie dla poratowania zdrowia) i wicedyrektorem w Młodzieżowym Domu Kultury. (ostr)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie