Nowy skatepark w gminie Raszków

Na początku lipca rozpoczęły się prace przy budowie nowoczesnego skateparku przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można korzystać z niego już z początkiem sierpnia br.

 

skatepark

Teren znajduje się bezpośrednio przy „Kąpielce”, dlatego będą mogli korzystać wszyscy miłośnicy rolek, deskorolek i BMX-ów.

Na powstającym obiekcie zna będzie uprawiac tzw. Pumptrack – czyli jazdę na specjalnie przygotowanym torze. Pumptrack to połączenie bezpiecznej zabawy na rowerze i wszechstronnego treningu – zarówno dla profesjonalistów, jak i całych rodzin, włączając w to najmłodszych rowerzystów. Wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem oraz kondycję, będąc jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania.

Na dodatek przeszkody zostają dopasowane do istniejącej zabudowy, dobrze wkomponowując się w istniejącą architekturę pagórkowatą. Obiekt ten będzie najnowocześniejszym i największym obiektem tego typu na terenie powiatu ostrowskiego. Przy sprzyjającej pogodzie będzie można korzystać z niego już z początkiem sierpnia br. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie