Nowy SOR na ostatniej prostej. Już niebawem oficjalne otwarcie

Za kilka tygodni Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowskim szpitalu wzbogaci się o nowe funkcjonalne pomieszczenia. Właśnie zakończyły się główne prace budowlane.

12_sor_1

Obecnie trwa porządkowanie oddziału, a ostatnim elementem będzie montaż wyposażenia. Rozbudowa SOR-u była możliwa dzięki pozyskaniu przez szpital środków zewnętrznych. – Dofinansowanie wyniosło ok. 80 proc. wartości inwestycji. Poprawią się warunki lokalowe i komfort dla lekarzy i pacjentów. Mam nadzieję, że nowy SOR przyczyni się do usprawnienia pracy – mówi starosta Paweł Rajski.

SOR to jeden z najbardziej ,,obłożonych’’ oddziałów w szpitalu. Rocznie trafia tu ponad 25 tys. pacjentów, a nie są rzadkością sytuacje, że dziennie, zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności, jest tu nawet do kilkaset osób.

W wyniku rozbudowy zwiększy się liczba stanowisk: wstępnej intensywnej terapii dla osób dorosłych z 2 do 5 oraz w obszarze obserwacyjnym z 6 do 8. W ramach projektu powstaną również 2 nowe gabinety konsultacyjne. Powstanie także pierwsza w naszym regionie część do wstępnej intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży. Wydzielenie SOR dla dzieci jest ważne ze względu na szybko rozwijającą się działalność Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń, a także działalności Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kiedy oddamy do użytku nową część, będziemy mogli przeprowadzić gabinety i sale  chorych. Wtedy możemy wyłączyć ,,starą’’ część i rozpocząć remont także tego miejsca. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu środków z dwóch projektów unijnych. Budowa nowego skrzydła SOR to koszt prawie 6 000 000 złotych, a remont obecnego SOR to 3 000 000 złotych – mówi dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła.

Kamień węgielny pod SOR wmurowany został we wrześniu 2017 r., a otwarcie nowej części planowane jest na przełom maja i czerwca 2018 r.

Fot. Starostwo Powiatowe

12_sor_2

12_sor_3

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie