O czym przeczytasz w środowej GAZECIE OSTROWSKIEJ ?

Tragiczny wypadek na Zębcowie  – nowe szczegóły

Jak nieoficjalnie ustaliła Gazeta Ostrowska, do wypadku doszło w szczególnych okolicznościach. Około godziny 15.00 do pacjenta na ulicy Ślusarskiej została wezwana karetka. Dokładnie w tym samym czasie, od strony Przygodzic w kierunku centrum miasta jechała na sygnale do pacjenta inna karetka. 

 

Cudu nie było…

Ostrowscy lekarze przegrali dramatyczną, dwumiesięczną walkę o życie ciężko poparzonego 13-latka z Lęborka. Chłopiec, który trafił do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim w wyniku pożaru spowodowanego podpaleniem kamienicy w nocy z 30 września na 1 października br., doznał poparzeń 90% ciała. Mimo wysiłków personelu, zmarł w niedzielę wieczorem w wyniku ostrej niewydolności oddechowej.

 

Reforma jest fikcją, wolne media zagrożone 

O praktycznym wymiarze reformy wymiaru sprawiedliwości, kłopotach z niezawisłością sędziów i naciskach na wolne media mówił w Ostrowie Wielkopolskim sędzia Igor Tuleya, który przyjechał na zaproszenie ostrowskich „spacerowiczów” – czyli działaczy Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”. Przytaczamy obszerne fragmenty tego ciekawego spotkania.

 

Z pomocą dla strażaka Jacka

Jeszcze niedawno ratował życie innym, dziś sam potrzebuje pomocy. Kiedyś strażak z krwi i kości – teraz sam potrzebuje krwi i szpiku kostnego. 8 oraz 15 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim oraz 8 grudnia w Kaliszu odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku – dla ostrowskiego strażaka,  pana Jacka, i innych pacjentów. W akcję zaangażowali się koledzy z pracy chorego oraz samorząd miejski i lokalne media.

 

Pamięci wielkopolskich bohaterów

13 listopada 2018 roku, na specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, zaprezentowano pierwsze egzemplarze „Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”. To monumentalne wydawnictwo powstałe pod redakcją historyków – Janusza Karwata i Marka Rezlera przygotowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Prace przy Encyklopedii trwały prawie pięć lat.

 

„Komisyjna” sesja miejska

Wyborowi członków komisji stałych i doraźnych poświęcona była kolejna sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodnie z przewidywaniami, niespodzianek nie było, gdyż komisje  – a zwłaszcza ich kierownictwo – zdominowali kandydaci komitetu Beaty Klimek. Sama prezydent miasta w sesji nie uczestniczyła, tym razem z  powodu choroby. 

 

DODATEK HISTORYCZNY, a w nim:

– Tragiczny wypadek premiera II RP

– Ryzykowała życiem każdego dnia

– Wojenne losy na łamach książki

 

GMINA OSTRÓW :  Magia świąt zawitała do Gorzyc Wielkich

Tłumy ludzi z całej okolicy odwiedziły w niedzielę stoiska na 4. Gminnym Jarmarku Świątecznym w Gorzycach Wielkich. Gminne szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich oraz osoby prywatne prezentowały swoje świąteczne ozdoby, propozycje kulinarne, a także wspaniałe rękodzieła. Po raz pierwszy swoje stoisko przygotował również Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.

 

GMINA RASZKÓW: Wernisaż wystawy w Radłowie

Życie codzienne we wspomnieniach z dawnych lat w Radłowie i okolicach było tematem wystawy przygotowanej w miejscowej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II.

 

GMINA PRZYGODZICE:   Rządowe dotacje na gminne drogi

Gmina Przygodzice zmodernizowała ulice: Gajową i Bażantarnia w Topoli Wielkiej. Ta inwestycja była dotowana z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

 

FELIETON: Czy podkablować sąsiada?

Jak by tak dobrze popatrzeć, to każdy z nas w Ostrówku naszym kochanym mógłby znaleźć na swojej ulicy jakiegoś śmierdziucha-kopciucha, który pali w piecu stare opony, butelki plastykowe, czy inne podobne świństwo, które śmierdzi gorzej, niż stara syrenka z zapchaną rurą wydechową. No i tu – przynajmniej dla mnie  – pojawia się problem: zakablować delikwenta do straży miejskiej, czy odpuścić?

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie