Obowiązkowa deklaracja śmieciowa

Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami przypomina, że złożenie w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim nowej deklaracji śmieciowej jest konieczne, by dane gospodarstwo domowe mogło korzystać z nowych, niższych stawek za odbiór odpadów. Taki jest ustawowy wymóg, który muszą wypełnić także mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, by weszły w życie uchwalone przez radnych obniżki cen.  

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 1 lipca 2014 roku weszły w życie niższe stawki za odbiór odpadów posegregowanych i niesegregowanych. Opłata za odpady zbierane w sposób nieselektywny spadła z 20 złotych na  19,00 złotych za jednego mieszkańca. Jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, opłata ta zmniejszyła się z 13, 50 złotych na 11,00 złotych.

– Zgodnie z ustawą przy przyjętej przez miasto metodzie naliczania stawki podstawą do obliczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest liczba osób zamieszkujących daną nieruchomość, którą mieszkańcy podali w deklaracjach o wysokości opłat. Stąd konieczność wypełnienia i złożenia deklaracji. Wysokość opłaty jest uzależniona od tego, czy odpady będą zbierane w sposób selektywny czy zmieszany – wyjaśnię Stanisław Krakowski, zastępca prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Do 14 lipca br. do Urzędu miejskiego wpłynęło 9 300 wypełnionych i podpisanych deklaracji.

– Przypominamy o deklaracjach, ponieważ trwa sezon urlopowy i mieszkańcy mogli nie zwrócić uwagi na ten obowiązek. Deklarację można pobrać ze strony Urzędu miejskiego ( www.ostrow-wielkopolski.eu), można ja otrzymać na parterze urzędu i tam na miejscu wypełnić, można też wysłać pocztą. Trzeba to jednak zrobić koniecznie w lipcu, by w sierpniu móc dokonać pierwszych, niższych opłat. Takie są wymagania ustawowe – dodaje Karina Wicenciak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miejskim.

Wzór nowych deklaracji jest dostępny od 1 lipca 2014 roku w Urzędzie Miejskim oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.ostrow-wielkopolski.eu. W przypadku wspólnot, spółdzielni oraz budynków wielorodzinnych deklaracje składają zarządcy. (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie