Ortograficzne zmagania z nagrodami

W gminie Ostrów Wielkopolski wyłoniono mistrza ortografii klas II – III. Konkurs został przeprowadzono w Zespole Szkół w Lamkach, a zmagania młodych polonistów poprzedziło oryginalne przedstawienie teatralne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konkurs odbywał się w dwóch etapach.  W pierwszym etapie, odbywającym się w szkołach macierzystych, uczniowie klas II-III pisali dyktando. Najlepsi z nich zostali zakwalifikowani do etapu gminnego, który odbył się w zeszłym tygodniu w Lamkach.

Część pisemną sprawdzianu poprzedziło interesujące mini-przedstawienie teatralne . Autorką scenariusza była Zofia Wójcik, reżyserią zajęła się Urszula Michalak, a tekst dowcipnie przedstawiły  dzieci ze szkoły w  Lamkach.

Do finału na szczeblu gminy zakwalifikowanych zostało 8. uczniów z 7. szkół z terenu gminy Ostrów Wielkopolski. W części konkursowej uczestnicy pisali dyktando ortograficzne. Prace oceniała komisja w składzie: Eliza Wiatrak z ZS w Sobótce, Iwona Poprawa – ZS Gorzyce Wielkie i Anna Ogiejko – Biczysko – ZS Lamki.

Najlepiej z dyktandem  na podstawie lektury poradziła sobie Alicja Galińska ze Szkoły Podstawowej w Szczurach, zdobywając I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Gminy Ostrów Wielkopolski. II miejsce zdobyła Adrianna Nowak z ZS w Gorzycach Wielkich , a trzecie Joanna Królak z ZS-P we Wtórku.

Nagrody wręczał młodym znawcom ortografii wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk i przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Śniegocki.  (jw)

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie