Ortopedzi i lekarze rodzinni w Antoninie – GALERIA FOTO

W  Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie odbyło się IV Spotkanie Ortopedów z Lekarzami Rodzinnymi Południowej Wielkopolski. Spotkanie zorganizowane zostało przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Ostrowie Wielkopolskim oraz dyrekcję szpitala, pod patronatem starosty powiatu ostrowskiego,  Delegatury Ostrowsko- Krotoszyńskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W tym roku przygotowane zostały  cztery sesje tematyczne, które poprowadzili zaproszeni goście. Prof. dr hab. n. med. M. Jóźwiak- kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UM w Poznaniu omówił problem  dziecięcego porażenia mózgowego. Dr n. med. A. Wawrzyniak – Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej w Województwie Wielkopolskim, przedstawił nowoczesne podejście do leczenia osteoporozy, a dr n. med. K. Jermakow z  Katedry i Kliniki Mikrobiologii AM we Wrocławiu omówił kwestię racjonalnej antybiotykoterapii. W kolejnym bloku tematycznym  lek. Wojciech Telega z NZOZ Hospicjum Domowe w Ostrowie Wlkp.  podzielił się swoim doświadczeniem na temat prowadzenia chorych z przerzutami nowotworowymi do układu kostnego. Kwestię operacyjnego leczenia przerzutów nowotworowych do kości, na podstawie materiału ostrowskiego oddziału ortopedycznego, przedstawił dr n. med. Mirosław Falis.

Podobne spotkanie odbyło się już po raz czwarty. Cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku lekarskim i na stałe wpisało się w kalendarz szkoleń organizowanych przez ostrowski szpital. Wybrane zagadnienia są przedstawiane  w sposób praktyczny,  z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć i standardów w omawianych problemach. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie