Ostatnie brakujące boisko

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych wzbogacił się o nowe i funkcjonalne boisko sportowe. Realizacja tego obiektu kończy realizowany od 2011 roku projekt budowy boisk zewnętrznych przy szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski.

 

Foto: Tak wygląda nowe boisko przy ZSBE. Foto: Starostwo Powiatowe

 

Uroczyste otwarcie boiska odbyło się 3 października 2018 r. Dyrektor ZSBE Honorata Sachowska-Barańczak podkreśliła w swoim wystąpieniu trudności, z jakimi musieli zmierzyć się najpierw projektanci, a następnie wykonawcy inwestycji. Dotyczyły one nie tylko specyficznego ukształtowania powierzeni, ale również przebiegających przez boiska różnorodnych mediów.

Najważniejsze jest jednak to, że dziś mamy do dyspozycji piękne boisko do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu oraz część rekreacyjna, na której młodzież będzie mogła spędzać czas wolny – powiedział H. Sachowska-Barańczak.

Całość została podzielona na dwie części: sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki wraz z miniboiskiem do koszykówki i piłki nożnej, siłownią zewnętrzną. Przewidziano także miejsce do plenerowej rozgrywki szachowej oraz tenisa stołowego.

Swój udział w tym zadaniu mają także uczniowie z klas o profilu architektury krajobrazu. Zajęli się oni wyborem i nasadzeniem roślin.

Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie powiatowe szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne. Realizacja tego projektu od roku 2011 to kwota prawie 5 mln, z czego 1/3 to środki zewnętrzne, które udało nam się pozyskać. To jest też powód do zadowolenia, bo dziś nie jest sztuką budować z własnego budżetu, tylko sztuką jest pozyskiwać środki zewnętrzne i wszystkim, którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękuję – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

 Realizacja projektu boisk zewnętrznych rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół Specjalnych. Kolejnym krokiem była wspólna z samorządem miejskim budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Natomiast w 2017r. o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Budowa boiska w ZSBE kosztowała ok. 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie z funduszy rządowych. Tylko w 4 ostatnich latach na budowę boisk przeznaczono w powiecie ponad 4,6 mln zł. (jw)

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie