Ostrów rozbrzmi poezją

W Ostrowie Wielkopolskim po raz 22. odbędzie się festiwal ,,Wszystko jest poezją” organizowany przez Ostrowskie Centrum Kultury. W tym roku przygotowany został program, głównie teatralno-muzyczny, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

37_poezja_2

Trzydniowy festiwal rozpocznie się 2 października dwoma monodramami: Andrzeja Seweryna pod tytułem ,,Mój Molier” oraz ,,Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza” Leszka Kołakowskiego w wykonaniu Andrzeja Treli. Drugiego dnia w synagodze odbędą się warsztaty literackie oraz dyskusja na temat tekstów Waglewskiego, prowadzona przez prof. Piotra Śliwińskiego i dra Tomasza Gruchota. O szczegółach programu mówili na piątkowej konferencji szefowa Ostrowskiego Centrum Kultury Ewa Matecka i prezydent miasta. Jarosław Urbaniak przypomniał o swojej obietnicy z zeszłego roku, kiedy to po charytatywnym koncercie Kuby Badacha powiedział, że sprowadzi tego muzyka jeszcze do Ostrowa. Słowa dotrzymał, a koncert znanego kompozytora i producenta muzycznego zakończy drugi dzień festiwalu.

Cały festiwal zwieńczy koncert wspaniałej i utytułowanej trójki Waglewski Fish Emade, poprzedzony Turniejem Jednego Wiersza oraz wręczeniem nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wojciecha Bąka ,,Struna Orficka”

W trakcie festiwalu do rachunku w restauracjach klienci otrzymywać będą wiersz na kartce, na ulicach będzie można oglądać happening poetycki Teatru REYdeMONTer. Emocje jednak szybko nie opadną, ponieważ dwa tygodnie po festiwalu na Dużej Scenie w Ostrowskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć komedię muzyczną pt. „Gdy się wierzyło w sny…” Ostrowskiego Teatru Piosenki. (Wierzba)


Czwartek, 2 października

godz. 11 – Duża Scena OCK: „Mój Molier” – monodram Andrzeja Seweryna

Opracowanie i wybór tekstów Moliera: Andrzej Seweryn

Opracowanie muzyczne i wybór utworów muzycznych: Paweł Sztompke

godz. 19 – Duża Scena OCK: „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza” – monodram Leszka Kołakowskiego w wykonaniu Jerzego Treli

 

Piątek, 3 października           

godz. 11 – Forum Synagoga: Warsztaty Literackie

godz. 17 – Forum Synagoga: wykład  prof. Piotra Śliwińskiego

godz. 20 – Duża Scena OCK:  „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” – koncert Kuby Badacha

 

Sobota, 4 października

godz. 11 – Mała Scena OCK: Turniej Jednego Wiersza

 godz. 19 – Duża Scena OCK: ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wojciecha Bąka ”Struna Orficka”

godz.19.15 – Duża Scena OCK: koncert finałowy Waglewski Fisz Emade

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie