Ostrów w malarstwie, rysunku i grafice

W ramach obchodów 300 lat relokacji Ostrowa Muzeum Miasta przygotowuje wystawę „Ostrów w malarstwie rysunku i grafice”. W związku z planowaną ekspozycją muzeum prosi zarówno artystów ostrowskich, jak i prywatnych właścicieli obrazów i grafik z motywami Ostrowa o kontakt do końca maja tego roku.

16_muzeum_wystawa

Pierwsza tego typu wystawa została przygotowana czternaście lat temu. Teraz muzeum przygotowuje się do jej drugiej edycji. Tegoroczna wystawa „Ostrów w malarstwie rysunku i grafice” będzie kolejną próbą usystematyzowania ikonografii naszego miasta. Ma również na celu pokazanie kolejnych nabytków muzealnych, jak i zbiorów prywatnych kolekcjonerów. Będzie też okazją do spotkania kilku pokoleń ostrowskich artystów, dla których inspiracją do własnej twórczości jest rodzinne miasto. Pierwsza edycja tej wystawy w marcu 2000 roku przyczyniła się do odkrycia wielu obrazów i artystów nieznanych szerszej publiczności.

W związku z planowaną ekspozycją muzeum prosi zarówno artystów ostrowskich, jak i prywatnych właścicieli obrazów i grafik z motywami naszego miasta, chcących wziąć udział w wystawie o kontakt do końca maja tego roku. Dane kontaktowe: Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Rynek 1, tel.62 592 80 52. (hol)

Na zdjęciu obraz Antoniego Szweda „Widok z okna pracowni” z 2000 r. prezentowany na poprzedniej edycji wystawy

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie